شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰

در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مصوب شد؛

تشکیل کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری 

شورای فرهنگ

کارشناس مسئول امور همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان خبر داد: بر اساس مصوبه ۶۹۲ شورای فرهنگ عمومی به زودی کارگروه توسعه و ترویج کتابخوانی در استان فعال می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با حضور کلیه اعضا برگزار شد پس از تشریح  مصوبه ۶۹۲ شورای فرهنگ عمومی کشور توسط مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و بر اساس نظر مساعد نماینده محترم ولی فقیه و تصویب شورای فرهنگ عمومی مقرر شد کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی تشکیل و به زودی در استان فعال شود.

در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با ارزیابی مطلوب از اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان اظهار کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از مهمترین و چشمگیرترین فعالیت های فرهنگی این نهاد در سالهای اخیر بوده است.


جعفر مردانی، راه اندازی کارگروه توسعه و ترویج کتابخوانی در استان را اقدام شایسته ای در جهت رشد شاخص های فرهنگی در استان دانست و گفت: امید است با همکاری نهادها و تحت نظارت شورای فرهنگ عمومی استان بتوان شاهد تحقق اهداف متعالی این کارگروه باشیم.


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه پس از تشریح مصوبه مذکور گفت: این کارگروه به عنوان زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی به ارائه راهکارهای افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان می پردازد.


 وی تصریح کرد: مصوبات این کارگروه فصل الخطاب دستگاه های اجرایی در خصوص ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهد بود و بی شک همکاری و تعامل دستگاه ها در این حوزه می تواند راهگشا باشد.

گفتنی است مصوبه۶۹۲ در تاریخ ۲۳ آبان ۱۳۹۶ در شورای فرهنگ عمومی کشور، به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رشد کمی و کیفی آن در سطح جامعه به تصویب رسید و به سه محور اصلی فرهنگ سازی؛ ایجاد، گسترش و تجهیز کتابخانه ها و اجرایی سازی، نظارت و پایش می پردازد.