یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱

با مشارکت بیش از ۱۵ ارگان دولتی و خصوصی برگزار شد؛

جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه

جلسه رضوی

جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی، رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش و نماینده های سازمان ها و بانک های مشارکت کننده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه، با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی، سعیدپور مدیر بانک قرض الحسنه رسالت، موحدمسئول آستان قدس رضوی در استان، زارعی رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان و نماینده های سازمان ها و بانک های مشارکت کننده در محل سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.

حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در نشست هماهنگی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، عنوان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی هر چه بیش‌تر اقشار مختلف مردم با زندگی ائمه اطهار(علیهم السلام) به ویژه امام رضا(علیه السلام) و حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) است.  

حسنی خوانسار از حمایت، همراهی و مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی در برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال گذشته تقدیر  و تشکر کرد و گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه درصدد برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره و تشویق اقشار و رده های مختلف سنی برای مطالعه و آشنایی با شخصیت والای امام رئوف، و سیره ایشان است.

وی با اشاره به پایین بودن میانگین کتابخوانی نسبت به فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ما، گفت: علاقه و ارادت مردم به خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام) به ویژه امام رضا(علیه السلام) و حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) عامل انگیزشی بسیار خوبی برای ترغیب افراد مختلف به ویژه نسل جوان و نوجوان به مطالعه و انس و الفت بیش از پیش آنان با اهل بیت(علیهم السلام) می شود.

حسنی خونسار در ادامه با اشاره به اثرگذاری ویژه کتاب و کتابخوانی بر شاخصه‌های فرهنگی و اجتماعی، تشریح کرد: امروز گرد هم آمده ایم تا در خصوص برگزاری هر چه با شکوه تر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اقداماتی صورت گیرد، در همین راستا باید ادارات، نهادها و دستگاه های دیگر همگام با کتابخانه های عمومی پای کار بیایند و از مدیران تا کارشناسان، کارمندان، مراجعان و خانواده های آنها را درگیر جشنواره کتابخوانی رضوی کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با اشاره به اینکه داوری جشنواره و اعلام اسامی برگزیدگان با نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، ابراز امیدواری کرد: همکاری ادارات، نهادها و بانک ها در سال جاری مانند سال گذشته تداوم داشته باشد به گونه ای که کتاب های معرفی شده خوانده شود.

 حسنی خوانسار، در پایان خواستار همراهی، همفکری و مشارکت بیش از پیش ادارات در برگزاری هر چه باشکوهتر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه شد.

گفتنی است این جلسه با حضور مدیران بانک رسالت، آستان قدس رضوی و بیمه حکمت صبا و نمایندگانی از کمیته امداد، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، بانک تجارت، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صدا و سیما، کانون مساجد و کانون مداحان استان برگزار شد.