شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان؛

جشنواره کتابخوانی رضوی یک رخداد بزرگ فرهنگی است

جشنواره

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان جشنواره کتابخوانی رضوی را یک رخداد بزرگ فرهنگی بیان کرد و گفت: یکی از مسیر های انتقال فرهنگ دینی، اعتقادی و ایرانی برگزاری چنین جشنواره‌هایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حدادیان با اشاره به  برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: دستگاه های اجرایی باید برای برگزاری یک فعالیت مطلوب فرهنگی و ماندگار همچون جشنواره کتابخوانی رضوی  همکاری وتعامل داشته باشند.

وی از آمادگی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان در راستای تعامل و همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در هرچه با شکوهتر برگزاری این جشنواره خبر داد و گفت: دستگاه های فرهنگی می توانند با برنامه ریزی و تعامل برنامه‌های مطلوب فرهنگی را در استان برگزار کنند.

حدادیان با ارائه گزارشی از فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان اظهارداشت: از این ظرفیت وپتانسیل می توان در راستای برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سمنان  استفاده کرد.

وی با تاکید براینکه باید از موازی کاری در برگزاری برنامه‌های فرهنگی پرهیز شود ادامه داد: برگزاری این جشنواره دارای برکات معنوی بوده و گام برداشتن در این راستا و خدمت به ائمه معصومین (علیه السلام) توفیق الهی محسوب می شود.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان افزود: برگزاری برنامه‌ها و رویدادهای مختلف نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی استثنائی فراهم خواهد کرد تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین خانواده‌ها گسترش یابد.

 وی بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای این است که علاقمندان در کنار بها دادن به امر پسندیده کتابخوانی در سایه مطالعه کتاب‌های موثر و مفید در ارتباط با هشتمین امام همام که ما در ایران میزبان این امام رئوف هستیم بتوانیم از ابعاد مختلف در جریان زندگی و سیر و سلوک آن حضرت قرار گیریم.