شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فریمان مطرح شد؛

احداث کتابخانه مرکزی فریمان در پارک شهدای گمنام

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فریمان

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فریمان با حضور فرماندار، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و مسئولان شهرستان بر  احداث کتابخانه مرکزی شهرستان در پارک شهدای گمنام تاکید شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فریمان با حضور فرماندار، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و مسئولان شهرستان بر  احداث کتابخانه مرکزی شهرستان در پارک شهدای گمنام تاکید شد.

فرماندار فریمان در این جلسه با اشاره به برگزاری کنگره صد سالگی شهید مرتضی مطهری درآینده ای نزدیک در این شهرستان گفت: حضور بسیاری از مسئولان عالی رتبه نظام از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی در این کنگره قطعی شده است و امیدورایم با فضایی که توسط شهرداری برای احداث کتابخانه مرکزی شهرستان در پارک شهدای گمنام اختصاص پیدا می کند شاهد شروع عملیات ساخت این کتابخانه همزمان با برگزاری کنگره باشیم تا این کتابخانه به عنوان نماد فرهنگی شهرستان هموراه به عنوان یادگار برگزاری یادواره شهید مطهری در ذهن مردم به یادگار بماند.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقه فرهنگی با رویکرد شخصیت استاد مطهری نیز از دیگر برنامه هایی است که در شهرستان برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در روستاها و بخش های شهرستان نیز دهیاری ها با واگذاری زمین برای ایجاد کتابخانه آماده همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: واگذاری زمین برای احداث کتابخانه اولین قدم در راه ساخت کتابخانه مرکزی خواهد بود.

حجت الاسلام سبزیان ادامه داد: با توجه به برگزاری کنگره شهید مطهری و برنامه هایی با این عنوان در شهرستان من هم از طریق استاندار پیگیر برگزاری مناسب برنامه های فرهنگی از جمله مسابقه کتابخوانی شهید مطهری خواهم بود.

وی  ادامه داد: در حال حاضر مهمترین موضوع روز در کتابخانه های عمومی برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی است که انتظار داریم در شهرستان فریمان هم با همکاری فرماندار و حضور مردم و پرسنل ادارات شهرستان مشارکت خوبی در این جشنواره حاصل شود.

در پایان این جلسه از رئیس آموزش و پرورش شهرستان به جهت همکاری با اداره کتابخانه های عمومی در خصوص برگزاری نشست های کتاب خوان مدرسه ای در طول سال گذشته تقدیر به عمل آمد.