شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳

در سفر به شهرستان فریمان انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با مسئولان فریمان

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با امام جمعه فریمان

در ادامه حضور ستاد سفر اداره کل در شهرستان فریمان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در دیدار با مسئولان شهری فریمان به برررسی حوزه کتاب و کتابخوانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در ادامه حضور ستاد سفر اداره کل در شهرستان فریمان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در دیدار با امام جمعه و مسئولان شهری فریمان به برررسی حوزه کتاب و کتابخوانی پرداخت.

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با امام جمعه فریمان
امام جمعه فریمان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از کتاب به عنوان زیباترین مسیر برای ایجاد ارتباط انسان با دنیای پیرامونی خود یاد کرد.

حجت الاسلام ایزدی در این جلسه گفت: تریبون نماز جمعه سخنگوی حوزه کتاب و کتابخوانی است و از این مسیر هم باید به درستی در جهت تبیین جایگاه کتاب و کتابخوانی استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: در شهرستان فریمان دو کتابخانه عمومی داریم و تلاش هایی هم در جریان است تا بتوانیم این تعداد کتابخانه را در شهر ها و روستاهای شهرستان افزایش دهیم.  

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: در شهر فرهادگرد و سفید سنگ مقدمات ایجاد کتابخانه انجام شده است و در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز تصمیات خوبی در رابطه با احداث کتابخانه مرکزی شهرستان عنوان شد.

وی ادامه داد: یکی از عمده وظایف کتابخانه ها ترویج کتاب و کتابخوانی است و در همین خصوص فعالیت هایی مانند معرفی کتاب، برگزاری نشست های کتاب خوان و برگزاری جشنواره های کتابخوانی انجام می شود که در حال حاضر هم هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در هشتمین دوره درحال برگزاری است و ما از همه مردم و مسئولین انتظار داریم که در استان امام دانایی به این امر توجه ویژه و خاص شود.

بررسی وضعیت کتابخانه های شهر فرهادگرد
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در سفر به شهرستان فریمان با حضور در شهر فرهادگرد ضمن دیدار با مسئولان بخش مرکزی بر ضرورت ایجاد کتابخانه در این شهر تاکید کرد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان با اشاره به قدمت ۷ هزار ساله شهر فرهادگرد گفت: خوشحالیم که مجموعه مدیران شهر فرهادگرد علاقه مند به ایجاد کتابخانه عمومی هستند و همه دارای دغدغه های فرهنگی هستند.

وی ادامه داد: ما آمادگی داریم که در مورد ایجاد کتابخانه در این شهر تلاش و فعالیت خود را داشته باشیم و در اولین گام  مسئولین شهر فضایی را در اختیار کتابخانه ها قرار دهند تا کتابخانه کار خود را آغاز کند، همچنین تشکیل جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش نیز می تواند اولین اقدام عملیاتی در این مسیر باشد و تاکید کرد نیم درصد شهرداری نیز برای کتابخانه عمومی کنار گذاشته شود.

سبزیان یادآور شد: فضای کتابخوانی در شهر فرهادگرد وجود دارد و همه حرف و حدیث ها برای این است که مردم کتاب خوان بشوند و هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است که مردم شهر فرهادگرد حضور موثری در جشنواره داشته باشند.

بخشدار فرهادگرد در این جلسه گفت: هم در شهر فرهادگرد و هم در روستا ها ما بناهایی داریم که می توانیم به کتابخانه اختصاص بدهیم.

عبدالله تیموری ادامه داد: اگر این فضاها برای ایجاد کتابخانه مناسب تشخیص داده شود ما آمادگی داریم تا این ساختمانها را مرمت و فضای آن را به صورت کتابخانه ای درآوریم.

حضور مدیرکل در جمع مسئولان بخش قلندراباد فریمان
بخشدار قلندرآباد در این جلسه گفت: بخش قلندراباد در ۱۷ کیلومتری شهر فریمان قرا گرفته است و سفید سنگ بیشترین جمعیت را دارد و دارای چهار روستای بزرگ با جمعیت بیشتر از ۳ هزار نفر است.  

حسن نباتی ادامه داد: این بخش دارای وضعیت اقتصادی خوبی است ولی در حوزه فرهنگی نیاز به کار بیشتری دارد و در روستاهای آن باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: در بخش سفید سنگ اقداماتی برای ایجاد کتابخانه عمومی انجام شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی  نیز در این جلسه گفت: سیاست نهاد کتابخانه های عمومی ترویج و توسعه کتابخوانی است که بخشی از آن ساخت کتابخانه و بخشی حرکت به سمت مخاطبین است تا کتابخانه عمومی به مرکز و قرارگاه فرهنگی تبدیل شود و میزان مطالعه افزایش پیدا کند.