یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲

به میزبانی کتابخانه عمومی کودکان باران رشت برگزار شد؛

ویژه برنامه قصه گویی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای کودکان

قصه گویی از منابع جشنواره در کتابخانه باران رشت

مسئول کتابخانه عمومی کودکان باران رشت از برگزاری برنامه قصه گویی ویژه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور کودکان عضو این کتابخانه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، مهین اسدپور با اعلام این خبر گفت: در این برنامه قصه گویی که با داستان خوانی کتابدار این کتابخانه برای کودکان از کتاب" مهمان خراسان"، گردآوری نویسنده مطرح کشور، سعید بیابانکی و یکی از منابع هفتگانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد، کودکان عضو کتابخانه عمومی کودکان باران ضمن مشارکت در این برنامه لحظات شاد و بیادماندنی تجربه کردند.

اسدپور همچنین اضافه کرد: در برنامه قصه گویی کتابخانه عمومی کودکان باران رشت، کودکان با کشیدن نقاشی از شنیده های خود از داستان های کتاب مهمان خراسان، با سبک زندگی و داستان های جذاب از زندگی این امام رئوف آشنا شدند.

وی با اشاره به ویژگی های سبک قصه گویی از کتاب برای تقویت خلاقیت در کودکان افزود: کتابخانه عمومی کودکان باران رشت با استفاده از این روش و با اجرای کتابداران آموزش دیده این کتابخانه، کودکان را برای مطالعه بیشتر و جلب آنها بسوی کتابخانه هدایت می کند و این اهداف مهم کتابداران بخش کودک است.

به گفته مسئول کتابخانه عمومی کودکان باران رشت، در این مسابقه نقاشی که با ارائه برگه های مخصوص هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به کودکان و طراحی استنباط آنها از کتاب همراه بود، در پایان ضمن تقدیر از همه کودکان مشارکت کننده در این برنامه، برگه های جشنواره برای داوری به دبیرخانه استانی این جشنواره ارسال شد.

گفتنی است کتابخانه عمومی کودکان باران رشت به عنوان دومین کتابخانه عمومی بزرگ تخصصی کودکان در شمال کشور در مناسبت های مختلف میزبان جمع کثیری از کودکان و والدین ایشان است. این کتابخانه عمومی امروز از فعال ترین کتابخانه های عمومی استان گیلان در حوزه کودکان و نوجوانان است. کتابخانه عمومی کودکان باران رشت در میدان زرجوب، محله امین ضرب، روبروی انبار قند و شکر واقع است.