سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵

مرادیان، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ و گفتمان رضوی است

مرادیان

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ و گفتمان رضوی و افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین؛ معصومه مرادیان ضمن استقبال از برگزاری جشنواره رضوی با بیان این مطلب که منابع خوبی برای جشنواره کتابخوانی رضوی در نظر گرفته شده است، گفت: خوش خوان و روان بودن از ویژگی های بارز این کتاب ها برای درک عموم شرکت کنندگان است.

وی اظهار کرد: ترویج فرهنگ و گفتمان رضوی، ترویج اسلام ناب است و این فرهنگ را باید از دوران کودکی به کودکان آموزش داد. آموزش این فرهنگ ناب منجر به آشنایی نسل جدید با رفتار، منش و زندگی امام رضا(ع) شده و جوانان می‌توانند آینده خود را بر اساس سیره رضوی ترسیم کنند و در صورتی که این شناخت از دوران کودکی به درستی تبیین شود، ماندگاری و اثرگذاری بیشتری در ذهن و روح کودک خواهد داشت.

مرادیان اضافه کرد: سیره علمی و اخلاقی ائمه معصوم (ع) می تواند مقدمه ساز ایجاد تحولات بزرگی در جامعه باشد. در ترویج فرهنگ رضوی مهم است که مردم را به اخلاق و رفتار رضوی دعوت کنیم، اگر بتوانیم این اعمال را در جامعه به صورت فرهنگ ترویج دهیم، کار بسیار بزرگی انجام شده است.

وی در ادامه گفت: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور به ویژه در نزد کودکان و نوجوانان در دو زمینه کلی می توان برنامه ریزی و سپس اقدام کرد که در این راستا، برنامه ریزی پایه و بنیادی گام اول است. در این خصوص باید از نهاد خانواده و مدرسه روی فکر کودکان کار کرد تا کتابخوانی تبدیل به یک نگرش روشن و شفاف بشود و سپس به صورت رفتار و در ادامه به شکل عادت در آید.

وی در پایان افزود: یکی از مهمترین الگوهای حاضر در کشورمان حضرت امام رضا (ع) است که در این جشنواره سعی شده است ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی به ترویج سیره ائمه معصومین (ع) و به طور ویژه فرهنگ رضوی توجه شود.