چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷

با هدف ترویج فرهنگ رضوی انجام می شود؛

مشارکت نیروی انتظامی خوزستان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

 معاونت امور اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی نیروی انتظامی استان خوزستان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با کتابخانه های عمومی مشارکت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، در نشستی که با حضورمنصور کوهی رستمی مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان و سرهنگ علی قاسم پور معاون اجتماعی نیروی انظامی برگزار شد بر گسترش روابط فرهنگی و اجتماعی موثر تاکید شد.

در ابتدای این نشست منصور کوهی رستمی مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان با تشریع گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی و کمک به رفع مشکلات و آسیب های جدی جوانان و نوجوان گفت: یکی از بزرگترین دستگاه های فرهنگی به لحاظ  نیروی انسانی متخصص، تعداد مراکز و میزان ارائه خدمات به مردم خوزستان کتابخانه های عمومی است که با ارائه این خدمات کمک شایانی به رفع آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان می کند.

رستمی با اشاره به برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی در حوزه کتاب گفت: جشنواره کتابخوانی رضویی در بخش های مختلفی همه ساله برگزار می شود که در طول این سه سال نهاد کتابخانه های عمومی کشور متولی اجرای این جشنواره معنوی شده است و استان خوزستان در هفتمین دوره این جشنواره توانست با میزان مشارکت 56هزار خوزستانی رتبه  بسیار مناسبی را در بخش های مختلف این جشنواره به دست بیاورد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان ادامه داد: نیروی انتظامی خدوم در بخش های اجتماعی فعال است و با مشارکت خانواده های پرسنل و اطلاع رسانی برای گروه های هدف می تواند مشارکت جدی در این جشنواره داشته باشد.

در ادامه این نشست سرهنگ علی قاسم پور، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان خوزستان ضمن ارزش گذاری به جایگاه کتاب و کتابخوانی و برطرف کردن آسیب های اجتماعی شایع در دنیای امروز اظهار کرد: یکی از راه های جدی مقابله با آسیب های اجتماعی که متاسفانه از ناآگاهی نشات می گیرد جهل است و این جهل نیز از ندانستن و عدم اطلاع است و کتاب می تواند در رسیدن فرد خوشبختی و فرار از آسیب های نوظهور در محیط اجتماعی کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه فرهنگی برای راه اندازی کتابخانه مشارکت، اجرای برنامه های مشترک درحوزه فرهنگی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در سطح استان می تواند گام های مشترکی باشد که استان خوزستان را از لحاظ فرهنگی مترقی کند و آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان خوزستان در خصوص جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یک عمل نیک و پسندیده همراه با ترویج فرهنگ و سیره حضرت امام رضا(ع) است و این معاونت با بهره گیری از مشاوران خبره در مسائل اجتماعی، مراکز مشاوره ای و ... درهشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مشارکت خواهد کرد و از ظرفیت های مختلف در این معاونت برای اطلاع رسانی، مشارکت و ... استفاده خواهد شد.