یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹

در دیدار مدیرکل کتابخانه ها و فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان شد؛

کتابخانه ها نقطه شروع تحول فکر و اندیشه هستند

دیدار مدیرکل کتابخانه ها و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر توجه به ارتقای جایگاه کتابخانه ها به عنوان یک نهاد اجتماعی و منشاء تحولات فکری اجتماع تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر توجه به ارتقای جایگاه کتابخانه ها به عنوان یک نهاد اجتماعی و منشاء تحولات فکری اجتماع تاکید شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این دیدار گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان نهادی جوان و پویا و شاداب است که با اتکا به همکاری و همراهی نهادهای فرهنگی مانند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه حرکت موثری در پشیبرد اهداف فرهنگی را دارد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: فعالیت و ارتقای ساحت فرهنگ، کتاب، کتابخوانی و مطالعه پیوند نزدیک با هم دارند و در انجمن کتابخانه های عمومی استان ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر انجمن نقش مستقیم در تصمیم گیری ها دارد و ما امیدواریم توان و انرژی مضاعف و موضع گیری های فرهنگی  مدیریت جدید در خدمت بحث کتاب و کتابخوانی قرار بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این جلسه جوانگرایی را تزریق روحیه نشاط و توجه به رویکردهای جدید دانست و یادآور شد: جوانگرایی در قامت روحانیت در اداره کل کتابخانه های عمومی استان شروع شده است و با توجه به کارکرد روحانیت در سیر تحول و تکامل جامعه با بهره گیری از سلایق متفاوت و نقش پدرانه آن در مدیریت امور از جلوه های بدیع در مدیریت جدید کتابخانه های عمومی استان است. 

جعفر مروارید  ادامه داد: کتابخانه ها با بهره گیری از ارتباطی که با جامعه بویژه جمعیت طلبه، دانشجو، دانش آموز و پشت کنکوری و در سنین حساس جوانی، می توانند تاثیرات بسزایی در اندیشه و تفکر جامعه داشته باشند و به نحوی می توان گفت کتابخانه نقطه شروع تحول فکری است و با تلاش در جهت تبدیل کتابخانه از یک قرائت خانه صرف به یک نهاد اجتماعی در دراز مدت فرهنگ کتاب و کتابخانه به تابلو فرهنگی و ماخذ توریستی تبدیل شود.

وی فقر کتابخانه ای در مشهد و استان را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: آمادگی همکاری در توسعه و ترویج موضوع کتاب و کتابخوانی در استان هستیم و در اولین گام زمانی برای بازدید از کتابخانه ها در دستور کار قرار می گیرد.