سه‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶

نویسنده کتاب به سپیدی یک رویا با تقدیر از برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی:

خواندن کتاب مهم تر و ارزشمندتر از خرید آن است

نویسنده به سپیدی یک رویا.jpg

فاطمه سلیمانی ازندریانی، نویسنده کتاب «به سپیدی یک رویا» گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی، مردمی، مخاطب پسند و نیاز جامعه امروز است؛ این جشنواره با تنوع منابع به سلیقه مخاطب احترام گذاشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، فاطمه سلیمانی ازندریانی، نویسنده کتاب «به سپیدی یک رویا» علت نگارش این کتاب را عشق و ارادت خالصانه خود به امام علی بن موسی الرضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) عنوان کرد و گفت: علاقه به امام رضا (ع) سبب شد پس از ۶ ماه تحقیق و پژوهش شبانه روزی از منابع معتبر و مستند دینی و تاریخی، کتاب «به سپیدی یک رویا» را به چاپ برسانم. در این راه رنج فراوانی را متحمل شدم اما با عنایت  معصومین علیهم السلام این موانع برطرف شد.

وی افزود: این کتاب به پیشنهاد انتشارات نیستان به رشته تحریر در آمد و به لطف خدا به سرانجام رسید. علت نامگذاری کتاب علاقه حضرت معصومه (س) به امام رضا(ع) بود که زیارت برادر برای آن بانوی آب و آیینه، رویای سپیدی بود که انتظارش را می کشید.

سلیمانی ازندریانی، شخصیت اسماء و دیگر شخصیت ها را خاکستری معرفی کرد تا حضرت معصومه(س) در بین خاندان پیامبر همچون ستاره ای در شب ظلمانی بدرخشد. وی انتخاب این کتاب در جشنواره رضوی را لطف عالم آل محمد عنوان کرد.

این نویسنده اظهار داشت: سوال های خوبی از این رمان در مسابقه کتابخوانی رضوی طراحی شد و من به عنوان نویسنده کتاب و یک مخاطب از آن لذت بردم.

وی افزود: آرزوی هر نویسنده این است که کتابش معرفی و خوانده شود و اکنون این شرایط برای خواندن کتاب میسر شده است که جا دارد از نهاد کتابخانه های عمومی کشور به دلیل فراهم کردن این فرصت تقدیر کنم؛ چراکه با تنوع کتاب ها به سلیقه مخاطب احترام گذاشته است و به عقیده من خواندن کتاب مهم تر و ارزشمندتر از خرید آن است.

نویسنده کتاب به سپیدی یک رویا نکته قابل تأمل در هشتمین جشنواره رضوی را انتخاب ۷ عنوان کتاب متنوع برای سه گروه سنی دانست که هر سلیقه ای را به خود جلب می کند. وی گفت: در بخش بزرگسالان ما با سه کتاب معرفتی، علمی و رمان روبرو می شویم و این یعنی ابتکار عمل و احترام به مخاطب که خود باعث جلب توجه عموم می شود. در بخش کودک و نوجوان نیز شرایطی فراهم شده تا این عزیزان کتاب های مورد علاقه خود را پیدا کنند و به تصویرسازی از آن بپردازند.

این نویسنده تأکید کرد: جشنواره رضوی تنها یک مسابقه نیست بلکه هدف آن فراتر و والاتر است؛ چرا که تمامی اهل خانواده را با روشی تحسین برانگیز به مطالعه و بررسی مباحث تاریخی و مذهبی در قالب هایی جذاب تشویق می‌کند؛ علاوه بر اینکه مخاطبان با نویسندگان مختلف و آثار آنان آشنا می شوند.

وی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را اقدامی ارزشمند، فرهنگی و معنوی دانست و گفت: وقتی وارد خانه ای می شوید که تمامی اعضای آن مشغول مطالعه هستند به طور حتم حس خوب و لذت بخشی در شما به وجود می آید؛ این تفریح سالم، وحدت بین خانواده ها را افزون می کند. در واقع به نوعی اهمیت دادن به این کانون اجتماعی کوچک و ایجاد دغدغه در حوزه فرهنگ است که در جامعه امروز کمتر به آن توجه می شود.

سلیمانی ازندریانی از بارگذاری نسخه PDF کتاب ها در وب سایت جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت رایگان برای دسترسی و سهولت کار کاربران و ایجاد شرایط مطالعه ابراز خرسندی کرد و افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی خلاء بی توجهی به کتاب را پر می کند و چون در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود، ناخوادآگاه ذهن کنجکاو و پرسشگر مخاطبان را به سمت خواندن هدایت می کند. این جشنواره در سطح بین الملل افتخاری برای ایران و ایرانیان و به ویژه شیعیان محسوب می شود.