دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶

با حمایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و زیرنظر مرتضی سرهنگی؛

کتاب زندگی نامه و خاطرات شهید بابک نوری هریس منتشر می شود

دیدار سرهنگی با خانواده شهید نوری

مدیر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با خانواده شهید مدافع حرم بابک نوری هریس دیدار و از آمادگی خود برای نگارش کتاب خاطرات و زندگی این شهید خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، مدیر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور روز گذشته با همراهی هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، فرمانده پایگاه بسیج کتابداران و مسئولین فرهنگی و روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با خانواده شهید مدافع حرم بابک نوری هریس دیدار کرد.

هزینه های ادبیات دفاع مقدس بر دوش ملت است

مرتضی سرهنگی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با بیان اینکه ادبیات دفاع مقدس برگرفته از خاطرات و گفتمان ملت از روزهای دفاع مقدس و نبرد با داعش است خاطرنشان کرد: هزینه های حفظ این نوع ادبیات که از اصیل ترین نوع گفتمان در تاریخ کشور است تماما بر دوش مردم و نقش آفرینان در دفاع مقدس و مدافعین حرم بوده است و باید آن را ارج نهاد.

وی شهید بابک نوری هریس را از جمله شهدای ویژه در کشور دانست که با ویژگی های منحصر به فرد برگرفته از آموزه های اعتقادی و باورهای خاص خود و نیز پرورش یافته در دامان خانواده ای مومن و انقلابی پا به عرصه نبرد در بیرون از مرزهای جغرافیایی گذاشت و در این راه خون خود را نثار کرد.

مدیر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور شهدا را هویت اصلی کشور و مردم دانست و با بیان اینکه در حوزه دفاع مقدس بیش از هزار عنوان کتاب تدوین و منتشر شده است خاطرنشان کرد: جنگ ها همواره با خود آوارگی، قحطی و بیماری را به همراه دارد و اینها از نتایج ناگزیر جنگ هاست، اما خاطرات و نشانه های مثبت جنگ ها به بهترین وجه ممکن گرامی داشته می شوند و با ایجاد تندیس ها و یادبود ها خاطرات آن دوران زنده نگاه داشته می شوند.

وی یکی از مهمترین حوزه های حفظ میراث ماندگار و ارزش های دفاع مقدس را مکتوب کردن ادبیات آن دوران در قالب نگارش کتاب از خاطرات رزمندگان و سرداران عنوان کرد و شهید نوری را یکی از سوژه های ناب برای این حوزه دانست.

نگارش زندگینامه شهید برایم افتخار بزرگی است

سرهنگی نگارش زندگینامه و خاطرات دوست داران این شهید وارسته را افتخار بزرگی برای خود عنوان کرد و از آمادگی خود برای گردآوری این خاطرات و نگارش کتاب شهید بابک نوری هریس در سال جاری خبرداد.

نوری: شهید نوری تفکر رایج در مورد سبک زندگی شهدا را در اذهان مردم تغییر داد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه درگذشته های بسیار دور این سرزمین از رزمندگان به عنوان اسطوره و افراد قابل احترام یاد شده گفت: امروز تاریخ این سرزمین مدیون رزمندگانی است که رشادت های آنان در درون و بیرون مرزها زبانزد است و باید این رشادت ها و خاطرات این رزمندگان گردآوری و حفظ شود.

هادی نوری افزود: این شهید تفکر رایج در مورد سبک زندگی شهدا را در اذهان مردم تغییر داد و نشان داد که خاستگاه این شهدا از همین جامعه و از دامان مادران و پدران عزتمند هستند.

پدر شهید مدافع حرم، بابک نوری هریس نیز در این دیدار با ذکر خاطراتی از این شهید ساده زیستی، شادابی و سرزندگی و امید به به زندگی را از ویژگی های وی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: بابک یکی از فعال ترین جوان های شهرمان بود. سرشار از زندگی بود و همیشه در برنامه های مختلف پیش قدم بود. اصلا هم تک بعدی نبود و به واسطه سن و سالش جوانی می کرد و از همه قشری هم دوست و رفیق داشت. یعنی هم دوست باشگاهی داشت هم دانشگاهی هم مسجدی و هیئتی. هم از فعالین هلال احمر بود و هم در بسیج فعال بود، هم در کارهای خیر در بهزیستی شرکت می کرد.

در این نشست مقرر شد کتاب خاطرات و زندگی نامه شهید مدافع حرم، بابک نوری هریس با حمایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان زیر نظر استاد مرتضی سرهنگی؛ مدیر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور نگارش و به چاپ برسد.