شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶

در راستای برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت‌گرفت؛

نشست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با کتابداران مانه و سملقانی

نشست مدیرکل با کتابداران مانه و سملقان

نشست برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و کتابداران مانه و سملقانی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی، مسئول کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه از برگزاری نشست  برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیر کل  کتابخانه های عمومی استان، رئیس اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان و کتابداران مانه و سملقانی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه  برگزار شد.

 مهدی قاسم پور گفت: در ابتدای  جلسه علی‌محمد جهانی  مدیرکل کتابخانه‌های استان و دبیر استانی این جشنواره ملی با اشاره به برگزاری موفق و تاثیر گذار  ششمین  و هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است و در این راستا، با تلاش و همت همه همکاران کتابخانه‌ها و ستاد اداره کل، ششمین و هفتمین  دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان خراسان شمالی  با زیبایی و شکوه خاصی برگزار شد.

وی افزود: در سال ۹۵ بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر  از مردم کتاب‌خوان و فرهنگ دوست استان، در قالب سه بخش مسابقه کتابخوانی ویژه کودکان، بزرگسالان و خانواده‌ها در این جشنواره شرکت کردند و نفرات برگزیده استانی و شهرستانی  این جشنواره در سالروز میلاد باسعادت حضرت امام رضا(ع) در ویژه برنامه‌ای استانی با حضور استاندار و دیگر مسئولان استانی موردتقدیر قرار گرفتند. در سال ۹۶ نیز بر اساس آمارهابیش از ۴۰ هزار نفر در این استان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی مهمترین اهداف این جشنواره را ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها با سبک و شیوه زندگی رضوی عنوان کرد و گفت: امیدوارم با همکاری و پشتکار شما مسئولین و کتابداران شهرستان مانه و سملقان و سایر شهرستان ها  شاهد استقبال خوب اعضا باشیم.

جهانی، توجه ویژه به ظرفیت عظیم مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، اطلاع رسانی و جلب مشارکت در جشنواره، استفاده از ظرفیت گروه‌های فعال و تشکل‌های مردم نهاد مروّج کتابخوانی در سطح شهرستان را از جمله مهم ترین محورهای  برگزاری موفق و پرشور جشنواره عنوان کرد.

وی در ادامه  با اعلام آمادگی این استان برای برگزاری مطلوب هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ابراز امیدواری کرد که با همکاری و پیگیری تمامی همکاران و کتابداران اداره کل کتابخانه‌های عمومی، شاهد برگزاری جشنواره‌ای پر رونق‌تر از دوره قبل باشیم در ادامه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان  به بیان سوالات  و  نقطه نظرات خود پرداختند که . جهانی  به پاسخ موارد مطرح شده پرداخت و و راهکارهای لازم در خصوص موارد مطرح شده را بیان داشت