دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳

با هدف توانمند سازی کارکنان کتابخانه های عمومی استان خوزستان؛

دوره های آموزشی «پایدار سازی خانواده» و «فرهنگ فرزند پروری» برگزار شد

ذو دوره کارگاه آموزشی کتابخانه مرکزی

دوره های آموزشی «مبانی و روشهای پایدار سازی خانواده» و «فرهنگ فرزند پروری و مدیریت رفتار با فرزندان» روز چهارشنبه ۳۰ خرداد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ با هدف توانمند سازی پرسنل کتابخانه های عمومی دوره های آموزشی «مبانی و روش های پایدار سازی خانواده» و «فرهنگ فرزند پروری و مدیریت رفتار با فرزندان» دکتر رضا خجسته مهر و دکتر عباسپور اعضای هئیت علمی روانشناسی دانشگاه شهید جمران با حضور پرسنل کتابخانه های عمومی استان در محل کتابخانه مرکزی برگزارشد.

در ابتدای این برنامه، منصور کوهی رستمی مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان با اشاره به راهبردهای کتابخانه های عمومی در سال ۹۷ اظهار داشت: احداث ۱۲ کتابخانه در حال ساخت در مناطق محروم؛ پیگیری موضوع ساخت کتابخانه های مرکزی در سراسر استان که کتابخانه مرکزی دزفول در سال ۹۷ آغاز به کار خواهد کرد؛ پیگیری احداث کتابخانه های عمومی براساس آمایش سرزمینی، بهسازی و شاداب سازی کتابخانه های عمومی در سال های اخیر که ۳۲ باب آن انجام شد و ۹۰ باب دیگر در بازه سه ساله بازسازی اساسی خواهد شد؛ حضور در فضای مجازی و راه اندازی کتابخانه عمومی دیجیتال و الکترونیکی و ارائه خدمات به همه  فارسی زبانان؛ ترویج کتاب در حوزه کودک و تامین و تجهیز بخش های کودک و نوجوان؛ تبدیل کتابخانه های عمومی به مراکز فرهنگی و آموزشی؛ پژوهشی محور کردن اقدامات و فعالیت های اداره کل؛ توانمندی نیروی انسانی کتابخانه های عمومی به دوره های آموزشی؛ استفاده از ظرفیت اشخاص و سازمان ها؛ ارتباط و همکاری با انجمن های مردم نهاد؛از راهبردهای اساسی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سال ۹۷ است که دنبال می شود.

وی افزود: با توجه به درخواست های کتابداران و همچنین اهمیت آموزش در پیشبرد اهداف سازمانی ما را برآن داشت که برنامه ریزی ویژه ای برای کتابداران در سال ۹۷ صورت گیرد که این دوره  آموزشی آغازی برای اجرای دوره های تخصصی مرتبط با رسته شغلی در مجموعه است.

شایان ذکر است این دو کارگاه در دو روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۹۷ برای همه کارکنان کتابخانه های عمومی در کتابخانه مرکزی استان برگزار شد. این دوره آموزشی ۵ تیرماه نیز برگزار خواهد شد.