شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۲

خاطرات یک کتابدار (۵)؛

عنوان پرماجرا

کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) آمل از خاطره کتابی گفت که مقدمه عضویت کتابخوان برتر سال را در کتابخانه فراهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور،  جواد سیفی مرزان، کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهرستان آمل در یادداشتی به بیان خاطره ای از سال های فعالیت خود در کتابخانه می پردازد. متن یادداشت وی که در روزنامه جام جم نیز منتشر شده به شرح ذیل است:

خاطره من مربوط به سال ۱۳۸۷ می‌شود، آن روزها در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهرستان آمل مشغول به کار بودم. یک روز برای بازگرداندن کتاب‌های تأخیری که اعضا هنوز آن‌ها را پس نیاورده بودند، داشتم تلفنی تذکر می‌دادم.

با منزل یکی از اعضا که خانمی بود تماس گرفتم. کتابی که ایشان به امانت برده بود رمانی بود به نام «میخ‌های تابوت تو را من می‌کوبم». عضو کتابخانه در منزل نبود و مادرش گوشی را برداشت. به ایشان گفتم: «من سیفی هستم و از کتابخانه عمومی تماس می‌گیرم. دختر شما کتاب «میخ‌های تابوت تو را من می‌کوبم» را به امانت برده است و در بازگرداندنش تأخیر دارد.» هنوز اجازه تمام شدن کلام را به من نداده بود که شنیدم: «من میخ تابوت تو را بکوبم ...» و هزار حرف زشت و بد به من زد. فردای آن روز همان خانم و دخترشان با یک جعبه شیرینی به کتابخانه آمدند و بعد از معرفی خود با کلی معذرت‌خواهی و پوزش ماجرا را تعریف کردند و توضیح دادند که بعد از حضور دخترشان به خانه از ماجرا باخبر شدند. من نیز با قبول عذرخواهی و روی گشاده و پذیرایی شیرینی به این سوءتفاهم خاتمه دادم و آن خانم به عضویت کتابخانه درآمد و در آن سال با توجه به تعداد کتاب‌هایی که به امانت برده بود به‌عنوان کتاب‌خوان برتر انتخاب شد و جالب است بدانید اولین کتابی که ایشان به امانت برد کتاب پرماجرای «میخ‌های تابوت تو را من می‌کوبم» بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 5 =