یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶

ولیپور در بازدید از کتابخانه های عمومی شهید علمدار و روستای کردخیل ساری:

تابستان فرصت مناسبی برای کتابداران در جذب دانش آموزان به کتابخانه است

ولیپور

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه های عمومی شهید علمدار و دکتر نجات حسینی روستای کردخیل ساری بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان جهت بررسی عملکرد و گفتگو با کتابداران، از کتابخانه های عمومی شهید علمدار و دکتر نجات حسینی روستای کردخیل ساری بازدید کرد.

وی در این بازدیدها با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان، اظهار داشت: تعطیلی مدارس در تابستان و فعالیت های دانش آموزان در برنامه هایی که برای اوقات فراغتشان تدارک دیده می شود فرصت بهینه ای برای کتابداران است تا بخش عمده ای از این فعالیت ها را به حوزه کتابخوانی بکشانند.

ولیپور افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی را باید مغتنم بشماریم؛ هر یک از کتابداران می توانند ارتباطات گسترده ای با جامعه برای مشارکت پرشورتر در این جشنواره داشته باشند و همه ما نسبت به آنچه که می توانیم از این فرصت برای ترویج معارف رضوی با ابزار کتابخوانی، طیف های مختلف را بهره مند سازیم، مسئولیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با بیان اینکه جشنواره رضوی عرصه هنرنمایی کتابداران در اجرای مسئولیت خطیرشان است، تصریح کرد: کتاب های خوبی که رده های مختلف سنی را با موضوعی مقدس پوشش می دهد، این توانایی را برای ما ایجاد می کند که برگزار کننده بزرگترین جشنواره کتابخوانی در کشور باشیم و مردم مازندران هم در سال های قبل ثابت کرده اند که در این مسابقه فرهنگی با شور و اشتیاق خاصی مشارکت می کنند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره در استان، اظهار داشت: حرارت رقابت در این مسابقه کتابخوانی می تواند گرمای بیشتری به کتابخوانی در تابستان بدهد و البته تابستان باید فصل گرمای کتابخوانی در کتابخانه های عمومی مازندران باشد.