یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی تأکید کرد؛

منابع جشنواره کتابخوانی رضوی موجب تجلی ارزش‌های والای فرهنگ اسلامی است

رضوی+ معاون امنیتی استانداری

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی ضمن دعوت مردم استان به شرکت در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، مطالعه زندگی ائمه معصومین(ع) را بهترین الگو برای انسان‌هاعنوان کرد و آن را مطالعه‌ای مفید و سودمند دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی،  محمود ثمینی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و فرماندار شهرستان بجنورد در دیدار با  علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با  تأکید به حضور مردم  باب الرضا(ع) در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: برگزاری این جشنواره ملی زندگی مردم را منور به سیره رضوی کرده و فرهنگ کتابخوانی را در کشور گسترش می‌دهد.

 ثمینی بیان کرد: یکی از بهترین راه‌های مبارزه با تهاجم‌ فرهنگی، ترویج فرهنگ کتابخوانی به‌خصوص کتابخوانی در مورد سبک و سیره انبیاء الهی است که  اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان  با برگزاری مطلوب و کسب رتبه مناسب در دو دوره گذشته این جشنواره، در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و امید است که در هشتمین دوره نیز این توفیق نصیب و حضور هم استانی های ما پررنگ تر شود.

وی افزود: برنامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی به‌ویژه کتاب‌ها و منابع غنی اسلامی  زمینه‌ساز اعتلای سطح مطالعه، آگاهی مذهبی و سیاسی مردم هستند و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر جشنواره‌هایی با موضوع مطالعه و آشنایی با سبک زندگی ائمه (ع) در توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه معصومین (ع)  نقشی کلیدی دارد.

فرماندار شهرستان بجنورد  با اشاره به اینکه گسترش کتابخوانی به‌ویژه مطالعه سیره مرتبط با ائمه (ع)، اعتلای فرهنگ و درنهایت توسعه یک جامعه را به دنبال دارد، تصریح کرد: ارزش‌های والای فرهنگ اسلامی  برای گروه‌های سنی هدف این جشنواره با مطالعه منابع مسابقه و تصویرگری با ذهن پاک و معصوم کودکانه  تجلی پیدا می کند.

علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این دیدار با تأکید بر میزان مطالعه و کتابخوانی به عنوان یکی از شاخصه‌های فرهنگی و پیشرفت جامعه، بیان داشت: «دین، فرهنگ و تاریخ ما انس و الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتابخوانی دارد و شاخصه آن بزرگان و دانشمندان تاریخی کشورمان است.

جهانی عنوان کرد: بهترین راه توسعه یک جامعه ایجاد کتابخانه‌ها و گسترش  فرهنگ کتابخوانی  است و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور غنیمتی بسیار باارزش در راه زنده نگه‌داشتن سیره ائمه معصومین (ع) و  به ثمر نشستن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

وی در پایان از معاون استاندار و فرماندار شهرستان بجنورد  خواستار  بیان اهمیت و نقش فرهنگی جشنواره کتابخوانی رضوی و حضور کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی  به همراه خانواده  در جلسات رسمی استان شد و از حماسه آفرینی مردم استان با حضور چشمگیر خود در دو دوره گذشته این جشنواره قدردانی کرد.