یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵

با حضور فرماندار سنقر و کلیایی صورت پذیرفت؛

بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر و کلیایی

اولین جلسه انجمن سنقر در سال 97

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر و کلیایی در سال جاری با حضور فرماندار سنقر، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر و کلیایی با حضور معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، محمد ناصر معصومی زاده فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی و سایر اعضای انجمن در ۱۹ خرداد ماه ۹۷ در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار سنقر و کلیایی با اشاره به نقش مهم و اثرگذار کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: می بایست با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی جوانان و نوجوانان شهر را به سمت کتابخانه های عمومی بکشانیم.

فرماندار سنقر و کلیایی در این جلسه تشکیل کمیته ای متشکل از نماینده فرماندار و ادارات کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دانشگاه، تبلیغات و ارشاد اسلامی و کمیسیون بانوان در خصوص هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری همایش کتابخوانی در هفته کتاب و کتابخوانی و سایر مناسبت ها با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی را مورد تاکید قرارداد.

محمد ناصر معصومی زاده همچنین اطلاع رسانی معرفی ظرفیت های کتابخانه های سطح شهرستان و ترویج مطالعه را ضروری دانست و گفت: شهرداری باید از ظرفیت های خود در این زمینه کمک کند، در کتابخانه های عمومی نیز لازم است با توجه به سلایق، نظرات و پیشنهادات مراجعین خدمات و منابع خود را بروزرسانی کنند.

خسروی مسئول کتابخانه های عمومی سنقروکلیایی هم گفت: تعداد ۹ باب کتابخانه با ۷ هزارو ۷۰۰ عضو در شهر و روستاها فعال هستند و ۸۱ هزار جلد کتاب در این کتابخانه ها وجود دارد.

آسیب شناسی در روستاها توسط کتابخانه و ارشاد اسلامی در خصوص راه اندازی کانون های فرهنگی و کتابخانه در روستاها، نصب تابلو راهنمایی به سمت کتابخانه در سطح شهر توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر، معرفی ساختمان مناسب جهت کتابخانه در روستاهای فارسینج و سهنله توسط بخشدار مرکزی و تجهیز آنها توسط کتابخانه، احداث ایستگاه کتابخوانی در محل فرمانداری و شهرداری و واریز نیم درصد درآمد شهرداری به حساب کتابخانه ازمهمترین موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.