چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰

با حضور اعضای بخش کودک و نوجوان برگزار شد؛

جشن «میهمانان ماه خدا» در کتابخانه فارابی هندیجان

جشن روزه اولی ها هندیجان

جشن دختران روزه اولی با عنوان «میهمانان ماه خدا» در کتابخانه عمومی فارابی هندیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، زهرا شنبدی، مسئول کتابخانه عمومی فارابی هندیجان با اعلام این خبر گفت: یکی از نکات مهم در تربیت دینی نسل نوجوان، ایجاد خاطره‌ای به‌یادماندنی برای آنان از انجام احکام و واجبات دینی است. با این هدف جشنی ویژه دختران روزه اولی در کتابخانه فارابی برگزار و طی آن واجبات دینی به‌صورت ساده به آنان آموزش داده شد.

وی ادامه داد: در این مراسم با اجرای برنامه‌ای شاد، معنوی و نیز اجرای مسابقه، واجبات دینی پس از سن تکلیف ازجمله نماز، حجاب و نگاه، ضرورت انتخاب مرجع تقلید، احکام روزه‌داری در قالب قصه برای کودکان و نوجوانان تشریح و در خصوص اهمیت انجام فرایض دینی و همچنین غنیمت شمردن ماه مبارک رمضان نکاتی مطرح شد.

وی هدف از برگزاری این جشن را تشویق، آشنایی و انس هرچه بیشتر کودک و نوجوانان با مسائل و احکام نماز و روزه و ماه مبارک رمضان در فضایی شاد و خاطره‌انگیز دانست و ادامه داد: برگزاری این برنامه افزایش اهتمام نوجوانان به ارتباط با خدا و تقویت روحیه توکل و اخلاص، افزایش آگاهی آنان در خصوص نماز و روزه و احکام شرعی و نیز شناخت برنامه‌های فرهنگی کتابخانه را به دنبال دارد.