چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲

هم‌زمان با آغاز تعطیلات تابستانی؛

فعالیت‌های بخش کودک کتابخانه محقق العلمای استهبان تشریح شد

بخش کودک کتابخانه استهبان فارس

مسئول بخش کودک کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان از برگزاری کارگاه‌های کتابخوانی در بخش کودک ویژه تعطیلات تابستانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی فارس، زهرا کاظمی نژاد، مسئول بخش کودک کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان در این خصوص گفت: این کتابخانه برای فصل تعطیلات برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر دارد. ۱۰ کارگاه آموزشی در رده‌های سنی ۳ تا ۷ و ۸ تا ۱۲ سال با هدف افزایش خلاقیت و اعتمادبه‌نفس کودکان و آموزش برقراری ارتباطات اجتماعی، افزایش مهارت‌های دست ورزی، ترغیب کودکان و جذب آن‌ها به کتاب و کتابخانه در حال برگزاری است. کارگاه محیط‌زیست، نمایش خلاق، قصه‌های شاهنامه، آشنایی با ادبیات کهن ایران، بازی‌درمانی، قصه‌گویی، کارگاه مادر و کودک، کارگاه خلاقیت، کلاس نقاشی، کاردستی و خوشنویسی ازجمله این کارگاه‌های آموزشی است.

وی در ادامه با بیان اینکه فعالیت‌های این بخش تنها به فصل تابستان محدود نیست، خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی «مادر و کودک»، کارگاه‌های آموزش فرزند پروری، برگزاری اردوها و برنامه‌های تربیتی، تفریحی و آموزشی همراه با برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقاشی، کاردستی، رنگ‌آمیزی و برگزاری جشن تولد برای اعضا و جشن‌های مناسبتی ازجمله برنامه‌های این بخش است. اجرای برنامه‌های بخش کودک در مدارس ابتدایی به مناسبت‌های مختلف به‌صورت زنگ کتاب، کارگاه ساخت کتاب، برپایی نمایشگاه کتاب کودک، اهدای کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقاشی و رنگ‌آمیزی در بیمارستان‌ها و بهزیستی و برپایی ایستگاه کتاب از دیگر برنامه‌های این بخش است که به‌صورت مستمر برگزار می‌شود.

مسئول بخش کودک کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان اظهار داشت: این بخش با ۵ سال فعالیت و با بیش از ۶ هزار نسخه کتاب در رده‌های سنی مختلف بسیار فعال است. بیش از یک‌سوم اعضای این کتابخانه کودکان هستند و میزان امانت کتاب توسط آنان گواه علاقه‌مندی اعضا به فعالیت‌های این بخش است.