دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳

با حضور اعضای کتابخانه صورت گرفت؛

برگزاری نشست‌های «مهارتهای زندگی در اسلام» در کتابخانه قرآن و عترت یزد

نشست‌های مهارتهای زندگی در اسلام

نشست «مهارت‌های زندگی در اسلام» با موضوع خانواده و ارتباط همسران و فرزندان از منظر اسلام با حضور جمعی از شهروندان علاقه‌مند، در کتابخانه عمومی قرآن و عترت یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، در این نشست  محسن مشایخ، کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به آیات قرآنی و بیان احادیثی از ائمه اطهار، یادآور شد: بهترین الگوی زندگی انسان‌ها کتاب آسمانی قرآن است و توجه به دستورات کتاب وحی راه‌گشای مشکلات جامعه امروز بشر است.

وی تصریح کرد: ساده زیستن، توجه به نیازهای اولیه خانواده، شیوه‌های صحیح همسرداری، تربیت درست و اصولی فرزندان و فراگیری آداب معاشرت اسلامی از رموز موفقیت افراد است.

کتابدار کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد، در ادامه مهارت‌های بهتر زیستن را از دیدگاه اسلام تشریح کرد و اظهار داشت: رمز داشتن آرامش در زندگی توجه به اخلاقیات و توکل به خدا در رسیدن به خواسته‌های مشروع است.

محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد نیز هدف از برگزاری این سلسله نشست‌ها را آشنایی بیشتر خانواده‌ها با مهارت‌های اساسی زندگی از منظر اسلام و قرآن و گسترش و تعمیق ارزش­های اصیل اسلامی و ایرانی در خانواده  بیان کرد.

وی تصریح کرد: این‌گونه نشست‌ها سبب رشد و ارتقای آگاهی و دانش افراد نسبت به مدل و سبک زندگی اسلامی می‌شود.

رفیعی همچنین ابراز امیدواری کرد این برنامه در سایر کتابخانه‌های شهرستان یزد نیز برگزار شود.

گفتنی است سلسله نشست های مهارت های زندگی در اسلام که همزمان با  ماه مبارک  رمضان آغاز شده است، روزهای پنج شنبه هر هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در کتابخانه عمومی قرآن و عترت یزد  واقع در خیابان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.