جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱

با محوریت تبیین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی برگزار شد؛

نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی ری در کتابخانه شیخ کلینی

دومین نشست ری

جلسه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ری با محوریت تشریح برنامه های هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیرکل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه شیخ کلینی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان تهران؛ دومین نشست هم اندیشی هشتمین جشنواره کتابخوانی استان تهران با حضور اسماعیل جانعلی پور مدیر کل فرهنگی نهاد، کارشناسان اداره کل و مسئولین کتابخانه های شهرستان ری به میزبانی کتابخانه عمومی شیخ کلینی برگزار شد.

در این جلسه اکرم نادری معاون اداره کل ضمن تشکر از همه همکاران کتابخانه های شهرستان در برگزاری با شکوه هفتمین دوره این جشنواره در سال گذشته خواستار تلاش و همت کتابخانه ها در سال جاری در برگزاری هرچه باشکوه تر هشتمین دوره جشنواره رضوی شد.

سپس اسماعیل جانعلی پور با تشکر از حضور مسئولین کتابخانه های شهرستان در این نشست گفت: شهرستان ری یکی از پایگاه های بزرگ مذهبی در کشور است که با توجه به وجود حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) امیدواریم با همت شما عزیزان که در دو دوره قبل رتبه خوبی را در جشنواره کتابخوانی رضوی کسب کرده است، مردم در هشتمین دوره نیز   مشارکت بیشتری داشته باشند. 

مدیر کل فرهنگی نهاد در این نشست خواستار تعامل همه کتابخانه های شهرستان با نهادها و ارگان های فرهنگی پیرامونی در جهت جذب و مشارکت این نهادها و نیز تبلیغات جشنواره و حضور گسترده آحاد مردم شهرستان ری برای شرکت در این جشنواره شد و افزود: ایجاد بخشی مستقل جهت معرفی این جشنواره یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار در جلب مشارکت عموم مردم است که این کتابخانه با ایجاد این بخش به صورت ویژه و به شکلی شایسته بسترهای لازم را به خوبی فراهم کرده است.

در ادامه این نشست سعید مجیدی کارشناس فرهنگی نهاد به تشریح ابعاد مختلف برنامه های هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و بیان موارد  دستورالعمل این دوره پرداخت  و از مسئولین خواست تا نسبت به جمع آوری اطلاعات شناسنامه ای افراد که در سربرگ بالای برگه ها است دقت و توجه بیشتری داشته باشند.

  در پایان هر یک از مسئولین کتابخانه ها به بیان نقطه نظرات خود در خصوص برگزاری مناسب جشنواره رضوی و نیز مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.