جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲

در هفته دوم خرداد ماه برگزار شد؛

برنامه های فرهنگی در کتابخانه علامه شیخ مفید اسلامیه

برنامه های فرهنگی هفته دوم خرداد  کتابخانه  عمومی علامه شیخ مفید اسلامیه

در هفته دوم خرداد ماه و همزمان با ماه مبارک رمضان دو برنامه فرهنگی در کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید اسلامیه شهرستان فردوس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان خراسان جنوبی، معرفی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در جمع دانش آموزان مدرسه ابتدایی شهید مختارنیا توسط کتابخانه علامه شیخ مفید اسلامیه برگزار شد.
با توجه به برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، «عابدینی» مسئول کتابخانه علامه شیخ مفید با هدف تشویق کودکان به کتابخوانی و دعوت به شرکت در جشنواره، در مدرسه ابتدایی شهید مختارنیا حضور یافت و  به معرفی جشنواره، شیوه اجرا و نحوه شرکت دانش آموزان و خانواده های آنها در این جشنواره پرداخت.
وی همچنین در ادامه، منابع بخش کودک جشنواره مذکور شامل دو کتاب «مهمان خراسان» و «مژده گل» را برای دانش آموزان معرفی نمود. خوانش بخش هایی از منابع توسط دانش آموزان و نصب فراخوان در تابلو اعلانات مدرسه از دیگر اقدامات این برنامه بود.
کتاب داستانی «مژده گل» در بردارنده داستان های کوتاهی از چهارده معصوم (علیهم السلام) برای گروه سنی کودک و نوجوان است که به قلم محمود پور وهاب و مجید ملامحمدی به چاپ رسیده است. این کتاب، داستان هایی از زندگی امام رضا(ع) را روایت می‌کند.
«مهمان خراسان» نیز مجموعه ای از اشعار کودکانه در حوزه رضوی از شاعران و تصویرگران برجسته کشوری است که توسط سعید بیابانکی گردآوری شده است.
گفتنی است، نمایشگاه کتاب «رمضان ماه خدا» از آثار مرتبط با ماه رمضان و مناسبتهای این ماه در کتابخانه علامه شیخ مفید پاشد.
ماه مبارک رمضان و مناسبت هایی نظیر ولادت امام حسن مجتبی(ع)، شب های قدر و شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) فرصت مناسبی برای مطالعه کتاب و بهره مندی از برکات این ماه است؛ به همین منظور و با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی و آشنایی مراجعان با قرآن و اهل بیت(ع) و فضیلتهای ماه رمضان و فلسفه و آداب دعا، نمایشگاه کتابی شامل بیست عنوان کتاب در معرض دید علاقمندان به مطالعه قرار گرفته است. 
گفتنی است این نمایشگاه تا پایان ماه مبارک رمضان در کتابخانه علامه شیخ مفید اسلامیه دایر است.