جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان لرستان صورت گرفت:

دیدار کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با رییس سازمان فرهنگی شهرداری خرم آباد

دیدار معاون و کارشناسان با رییس سازمان شهرداری

رضا مختارپور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان و شاهین احمدی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خرم آباد با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار که به منظور بررسی فعالیت ها و برنامه های فرهنگی مشترک میان دو سازمان برگزار شد، مختارپور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان فعالیت در حوزه فرهنگ را وجه مشترک فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سازمان فرهنگی شهرداری دانست و اظهار داشت: وظیفه ما این است که به گونه ای برنامه ریزی کنیم که مردم را به سمت مطالعه و کتابخوانی سوق دهیم.

مختار پور با بیان اینکه در دنیای امروزی پارادایم جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی تغییر پیدا کرده است، عنوان کرد: تا قبل از این شرایط به گونه ای بود که مردم بر اساس نیاز های اطلاعاتی خود به سمت کتاب و کتابخانه می رفتند ولی اکنون شرایط تغییر یافته و  ما باید به دنبال مخاطب و مراجعین به کتابخانه های عمومی و نیاز های های آنها برویم.

وی همچنین بر لزوم اهمیت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در تشویق و ترغیب عموم مردم به سمت مطالعه و کتابخوانی را یاد آور شد و مساعدت سازمان شهرداری در خصوص اطلاع رسانی برنامه های کتابخانه های عمومی استان و درج پیام هایی با موضوع اهمیت کتاب و کتابخوانی در بیلبورد و استند های  سطح شهر را خواستار شد.

شاهین احمدی رییس سازمان فرهنگی شهرداری خرم آباد نیز در این دیدار با بیان اینکه فرهنگ سازی در میان عموم شهروندان یکی وظایف اصلی سازمان شهرداری به شمار می آید اظهار داشت: در حوزه فعالیت فرهنگی باید به دنبال اثر بخشی باشیم و اهمیت کار فرهنگی را در بعد شناختی و معرفتی بیشتر به مردم بشناسانیم.

احمدی افزود: دشمنان اسلام و انقلاب امروزه بیش از هر مقوله ای فرهنگ جامعه را مورد هدف قرار داده اند و سخنان و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اهمیت جنگ نرم و فعالیت در حوزه فرهنگی موید لزوم توجه هر چه بیشتر به این حوزه خطیر است.

وی بر همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در اجرای هرچه بهتر طرح پایتخت کتاب تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که طرفین بتوانند از تمامی ظرفیت موجود در راستای ارتقا و گسترش سطح فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی به خوبی بهره بگیرند.

گفتنی است در پایان جلسه مقرر گردید که بعد از ماه مبارک رمضان جلسه ای با حضور کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سازمان شهرداری در خصوص انجام برنامه های فرهنگی مشترک میان طرفین در حوزه کتاب و کتاب خوانی برگزار شود.