شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰

استاندار خراسان شمالی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «ضیافت رمضان»:

انتقال ارزش‌های اسلامی از برکات جشنواره کتابخوانی رضوی است

غرفه اداره کل در ضیافت رمضان

استاندار و نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در نمایشگاه ضیافت رمضان، اشاعه فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم (ع) را باقیات‌الصالحات جشنواره کتاب‌خوانی رضوی دانستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با هدف معرفی و اطلاع‌رسانی هشتمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در نمایشگاه ضیافت رمضان بجنورد، حضور یافت.

استاندار و نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان،  استقبال بی‌نظیر مردم باب الرضا (ع) از جشنواره کتابخوانی رضوی را نشان ارادت مردم این خطه  از کشور به امام رضا (ع) دانستند و گسترش و ترویج مطالعه و اشاعه فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم (ع) به‌ویژه در بین کودکان و نوجوانان را باقیات‌الصالحات جشنواره کتاب‌خوانی رضوی عنوان کردند.

محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش‌های دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای توسعه و ترویج فضای کتاب‌خوانی در کشور، انتقال ارزش‌های اسلامی و سیره ناب رضوی در قالب مسابقه نقاشی و کتاب‌خوانی را از برکات جشنواره کتاب‌خوانی رضوی برشمرد.

وی گفت: در دو دوره گذشته  جشنواره که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی برگزاری آن بود، استقبال خوبی از این مسابقه شد. استان ما از استان‌های برتر در برگزاری جشنواره رضوی بوده و این امر توقع و انتظار بیشتری از مردم خراسان شمالی برای برگزاری مطلوب و  حضور  شایسته در  هشتمین دوره این جشنواره به وجود آورده است.

آیت‌الله یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در استان نیز در بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در نمایشگاه ضیافت رمضان، خاطرنشان کرد: مردم استان ارادت و علاقه خاص خود به امام رضا (ع) را در دو دوره گذشته این جشنواره به اثبات رسانده‌اند و حق همسایگی و هم‌جواری با این امام غریب را بجای آورده‌اند. با تلاش و پشتیبانی تمامی دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان، امسال نیز شاهد شکوفایی و درخشش خراسان شمالی در هشتمین دوره این جشنواره خواهیم بود.

گفتنی است، غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در نمایشگاه ضیافت رمضان استان واقع در محل شهربازی بجنورد از ابتدای ماه مبارک رمضان تا شب عید فطر میزبان علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی است.