جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰

با حضور در در بخش کودک کتابخانه مرکزی ارومیه؛

عضو کودک، هزارمین کتاب خود را خواند

محمدحسین

محمد حسین علیپور از هشت سالگی عضو بخش کودک کتابخانه مرکزی است و اکنون که به یازده سالگی رسیده علاوه بر اینکه یک مروج خواندن است، هزار جلد از کتاب‌های این بخش را نیز مطالعه کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی ، فریبا رضا قره باغ کتابدار بخش کودک کتابخانه مرکزی ارومیه اظهار داشت: این عضو کودک یازده ساله که علاقه بسیاری به مطالعه دارد، در جریان بازدید از کتابخانه با بخش کودک این کتابخانه آشنا شد و از آن پس به عضو فعال این بخش تبدیل شده است.

وی افزود: علاقه محمد حسین به کتاب خواندن سبب جذب 9 نفر از دوستان و همکلاسی‌هایش به کتابخانه شده به طوری که اکنون همکلاسی‌هایش در مطالعه با او رقابت می‌کنند. محمد حسین حتی توانسته معلم شان را نیز جذب کتابخانه کند.

قره باغ افزود: این عضو کودک، هدف خود را از مطالعه لذتِ خواندن، فهمیدن و یادگیری بیشتر عنوان کرده و می‌گوید وقتی در بحر کتاب فرو می روم خودم را به جای شخصیت های داستان می‌گذارم و حوادث کتاب را تجربه می‌کنم.

وی افزود: محمد حسین علیپور در مدت عضویت در بخش کودک، در نشست‌های کتابخوان کودکان نیز حضور فعال داشته و کتاب هایی را که خوانده را در این نشست ها معرفی می‌کند.

کتابدار بخش کودک کتابخانه مرکزی ارومیه گفت: این کودک اهل مطالعه، از برنامه‌های جنبی کتابخانه مانند جمع‌خوانی کتاب، کلاس‌های آموزش داستان نویسی، هنری و کلاس فلسفه برای کودک، ابراز رضایت نموده و می‌گوید در کلاس "فبک" می‌توانیم نظرات مان را با دیگران در میان بگذاریم وبا نظرات دیگران آشنا شویم همین باعث می‌شود مهارت خوب حرف زدن و خوب شنیدن نیز در ما تقویت شود.

فریبا رضا قره‌باغ افزود: وجود چنین کودکان مشتاق و کتاب دوستی برای کتابداران یک دوست و مروجان کوچک خواندن هستند که وجودشان باعث دلگرمی و انرژی مضاعف جهت خدمت در کتابخانه است.