جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم تأکید کرد؛

مساجد و کتابخانه‌ها نقش مهمی در پویایی جامعه و رفع آسیب‌ها دارند

مدیرکل در جلسه فرمانداری.jpg

حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: مساجد و کتابخانه ها نقش مهمی در پویایی و نشاط جامعه و رفع آسیب‌های اجتماعی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی، در نخستین نشست هماهنگی دستگاه های اجرایی با موضوع برنامه ریزی مقابله با آسیب های اجتماعی که در فرمانداری قم با حضور فرماندار، ائمه جماعات، معتمدین محلی و پایگاههای مقاومت بسیج ناحیه امام حسین (ع) برگزار شد، عنوان کرد: نقش مساجد در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ دینی بی بدیل است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم افزود: به طور کلی مساجد و کتابخانه های عمومی نقش مهمی در پویایی و نشاط جامعه و رفع آسیب های اجتماعی دارند؛ مبارزه با تهاجم فرهنگی و ارائه برنامه‌های فرهنگی و هنری در راستای جذب جوانان به سمت مساجد امری ضروری است؛ احیا و تقویت برنامه های فرهنگی در مساجد راهبردی مهم در رفع آسیب ها و معضلات اجتماعی است. وی گفت: مساجد و کتابخانه های عمومی منشاء بسیاری از خیرات و برکات هستند و اگر در این حوزه مهم بتوان پیوند جوانان با کتاب و کتاب خوانی را نیز رقم زد، گام های موثرتری را می توان برداشت.

جباری گفت: تلاش های فرهنگی خوبی در جهت مقابله با آسیب های اجتماعی صورت گرفته است هر چند هر محلی دارای معضلی خاص خود است؛ در جامعه ای که به سر می بریم با آسیب هایی مواجه ایم و همه در قبال آن مسئولیت داریم؛ نظام ما نظامی مردمی است و دولت از آن مردم است باید بودجه ای بگذاریم تا مشکلات برطرف شود؛ هم گرایی و هم افزایی در این مسیر می تواند راهگشای رفع موانع باشد. وی عنوان کرد: هر دستگاه اجرایی قوانین و ضوابطی دارد که با محدودیت هایی در حوزه برنامه های فرهنگی مواجه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی با بیان اینکه هر هفته از سوی مساجد درخواست امکانات فرهنگی می شود، گفت: در حد توان مساعدت می کنیم اما اگر اعتباراتی تخصیص یابد بهتر می توان این امکانات را ارائه داد.

جباری بیان کرد: مردم، انقلاب را شکل دادند، ما وظیفه داریم به این مردم خدمت کنیم و چه پایگاهی بهتر از مساجد و کتابخانه های عمومی در ارائه خدمت است. وی سپس افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کتابخانه‌ای در مسجد امام صادق(ع) منطقه فرهنگیان احداث کرده که مورد استقبال مردم منطقه قرار گرفته، علاوه بر اینکه احداث کتابخانه در مناطق محروم مورد توجه این اداره کل همواره بوده است.