جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

در نشست هم اندیشی مدیران کل فرهنگی فارس مطرح شد؛

کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد از هم جدا نیستند

دیدار مدیران کل فرهنگی فارس

مدیران کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد استان فارس در نشستی مشترک، انتظارات و راهکارهای همکاری و هم افزایی هرچه بیشتر هر دو دستگاه را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با اشاره به اینکه انتصاب فردی آشنا با کتاب و کتابخوانی و دغدغه مند به سمت مدیرکل ارشاد فارس، فصل تازه ای را در ارتباط هرچه بیشتر این دو اداره خواهد بود، گفت: این دو مجموعه فرهنگی چه در سطح کلان و چه در استان ها و شهرستان ها اهداف مشترکی را دنبال می کنند که می توان با همکاری، این هدف اصلی را که ترویج فرهنگ و توسعه کتاب و کتابخانه هاست است، گسترش داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، با بیان اینکه مجری بسیاری از پروژه های کتابخانه های عمومی در دست اقدام در استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، افزود: بسیاری از این پروژه ها، پیشرفت فیزیکی بالایی دارند و نیاز است که این پروژه ها به سرانجام برسد.

او همچنین به ارتباط گسترده ادارات کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد در شهرستان ها اشاره کرد و گفت: لازم است در شهرستان ها با همکاری بیشتر برنامه های فرهنگی را دنبال کرده و برخی مباحث پیش آمده برطرف شود.

منوچهری همچنین با اشاره به اینکه استان فارس بیشترین تعداد کتابخانه نهادی را در کشور دارد، گفت: با این وجود، بیست شهر فارس هنوز از نعمت داشتن کتابخانه محروم است و اولویت اداره کل در سال جاری افتتاح کتابخانه در شهرهای بدون کتابخانه است که این مهم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی میسر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در ادامه این دیدار با تصریح اینکه مجموعه کتابخانه ها و فرهنگ و ارشاد از هم جدا نیستند، عنوان کرد: ارتباط دستگاه ها باید بیشتر شود. اهداف یکسانی را دنبال می کنیم به طوریکه مهم ترین رویداد فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرساله برپایی نمایشگاه کتاب است.

صابر سهرابی با تصریح اینکه وقتی در سطح استانی و کلان ارتباط این دو دستگاه قوی و با نگاه مثبت باشد، برنامه ها در سطح شهرستان ها نیز با هم افزایی بیشتری شکل خواهد گرفت، افزود: دستگاه های حوزه فرهنگ باید پشت به پشت هم حرکت کنند تا بتوانیم تمام قد از فرهنگ و هنر این استان و مقوله کتاب و کتابخوانی دفاع کنیم.

سهرابی در پایان تأکید کرد: در خصوص پیگیری اختصاص زمین به کتابخانه مرکزی شیراز و دیگر برنامه های فرهنگی همکاری های لازم انجام خواهد شد.