جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در روز میلاد امام حسن(ع) برگزار شد؛

مراسم «کریمانه بخوانیم» با قصه گویی کتابداران در مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست ساری

کریمانه بخوانیم

طی مراسمی با عنوان «کریمانه بخوانیم» به مناسبت روز میلاد کریم اهل بیت(ع) در مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست صفائیه ساری، کتابداران برای کودکان این مرکز به قصه گویی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در این مراسم که به تأسی از کریم اهل بیت(ع) و با شعار کرامت فرهنگی کتابداران برای کودکان بی سرپرست و با هدف معرفی کتاب های خوب به این کودکان و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین آنها صورت گرفت، ۴ نفر از کتابداران استان به قصه گویی پرداختند.

کتابداران، زندگی و منش زندگانی امام حسن مجتبی(ع) و برخی داستان های اصیل ایرانی را برای این کودکان، همراه با معرفی کتاب در قالب قصه بیان کردند.

همچنین آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در سخنانی ابراز امیدواری کرد حضور کتابداران در این مرکز تداوم داشته باشد تا جمع های کتابخوانی کودکان همواره برقرار باشد و این شور و نشاط مطالعه و قصه گویی باقی بماند.

وی افزود: این نشست و دیدار با کودکان این مرکز، استعداد فراوان آنها را به ما نشان داد و سعی خواهیم کرد با رونق بخشیدن به کتابخانه آنها، این استعدادها را هدایت و شکوفا کنیم تا مسیر زندگی آنها از طریق کتاب و کتابخوانی به آینده روشن تری برسد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به ماه نزول قرآن بیان داشت: در سختی های زندگی و دور بودن از خانواده اصلی، باید با خودباوری، نیروی اندیشه، مطالعه و تلاش به فکر ساختن آینده و موفقیت های بزرگ بود و حتما این اتفاق با یاری خداوند خواهد افتاد.

ولیپور در ادامه تصریح کرد: با توجه به مدیریت مهربانانه مسئولین مرکز صفائیه و صفا و پشتکار این کودکان، امیدواریم هر یک از آنها به درجات بالای علمی و موفقیت های چشمگیر دست یابند.

در پایان این برنامه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به هر یک از کودکان، تعدادی کتاب و لوازم التحریر هدیه داد.