جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛

مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه بررسی شد

سرخه

با حضور مدیرکل، معاون و کارشناس فناوری و اطلاعات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان،  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی  استان در حاشیه این بازدیدها با اشاره به نقش مهم کتابداران در ترویج فرهنگ مطالعه گفت: از همه کتابداران استان می خواهم با توجه به نقش تعیین‌کننده این حرفه در رشد فرهنگ مطالعه، برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها با جدیدت تلاش کنند.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش با اشاره به این مطلب که هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در حال  برگزاری است از کتابداران خواستار راهنمایی مراجعان برای شرکت در این جشنواره و تلاش برای هرچه با شکوه تر شدن این جشنواره در استان سمنان شد.

وی با اشاره به این مطلب که سعی شده تا حد الامکان مشکلات کتابداران و کتابخانه‌ها را که در دور اول  بازدید گروه همیاری  عنوان شده بود را رفع کنیم بیان داشت: تجهیز کتابخانه‌ها به صورت سخت افزاری و نرم افزاری و بررسی مشکلات عمرانی از جمله فعالیت‌های انجام شده توسط این اداره کل در سال گذشته بود.

گفتنی است :در این بازدید با کتابداران گفتگو و همچنین مشکلات کتابخانه‌های آیت الله فیض سرخه ای، شیخ محمود مزدقانی  و شهید حسینعلی نوروزی بررسی شد.