شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اعلام کرد؛

۱۰کتابخانه برگزیده خراسان رضوی در برگزاری نشست های کتاب خوان سال ۱۳۹۶

کتاب خوان

پس از بررسی میزان و کیفیت نشست های کتابخوان در استان خراسان ۱۵ کتابخانه به عنوان کتابخانه های برتر معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با اعلام گزارش نهایی برگزاری سلسله نشستهای کتاب خوان در سال ۹۶، تعداد ۱۵ کتابخانه عمومی استان رتبه های برگزیده استان را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: در سال ۹۶ در مجموع هزار و ۴۳۷نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد که از این تعداد ۷۸۳نشست کتابخانه ای و ۶۵۴نشست نیز با همکاری مدارس و در جمع دانش آموزان برگزار شد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: در این نشست ها بیش از ۸هزار عنوان کتاب از طرف کتاب خوانان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

وی ادامه داد: کتابخانه عمومی شهید مطهری فریمان با برگزاری ۱۳۷ نشست، کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی گناباد با ۳۲ نشست و کتابخانه عمومی قائمیه مشهد مقدس با ۲۹ نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای حائز رتبه های اول تا سوم استان شدند.  
 
وی یادآورشد: کتابخانه شهید مفتح مشهد مقدس، امام علی(ع) و امام خمینی(ره) کاشمر، حاج ملا هادی سبزواری، خواجه عبدالله انصاری و کتابخانه عمومی شهید مصطفی خمینی روداب سبزوار نیز از جمله کتابخانه هایی بودند که با تلاش کتابداران بیش از ۲۰ نشست کتاب خوان برگزار کردند.

حجت الاسلام  علی اکبر سبزیان ادامه داد: کتابخانه های عمومی مرحوم عبداللهی تربت حیدریه، دکتر شریعتی نیشابور، شهید ابدی شهری گناباد، شهدای خوشاب، شهید سید یحیی حسینی گلمکان و شهید مطهری تایباد نیز دیگر کتابخانه هایی هستند که در سال گذشته با تلاش در جهت برگزاری مطلوب و توجه به کمیت و کیفیت برگزاری نشست های کتاب خوان در کتابخانه ها و مدارس استان رتبه های برگزیده استان را به خود اختصاص دادند.