شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳

معرفی ۴۷۰ جلد کتاب و نشریه در نشست های مطالعاتی کازرون؛

یکصد و چهلمین برگ از نشست های مطالعاتی کتابخانه عمومی مدنی، ورق خورد

نشست مطالعاتی کازرون فارس

مسئول کتابخانه عمومی آیت الله مدنی کازرون از برگزاری یکصد و چهلمین جلسه نشست مطالعاتی این کتابخانه در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، الهام خداوکیل با بیان اینکه نشست های سیر مطالعاتی این کتابخانه روزهای دوشنبه با مشارکت اعضای فعال برگزار می شود، عنوان کرد: در این نشست ها که با توجه به مناسبت های گوناگون برپاست، منابع مختلف  همچون کتاب، نشریه و روزنامه در موضوعات مختلف  معرفی می شود و تمامی معرفی کنندگان ضمن خواندن بخشی از کتاب، تجربه خوانش خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.

مسئول کتابخانه عمومی آیت الله مدنی کازرون با اشاره به اینکه تاکنون ۴۷۰ عنوان کتاب و نشریه در سری نشست های سیر مطالعاتی این کتابخانه به اشتراک گذاشته شده است، بیان کرد: در اردیبهشت سال ۱۳۹۲ اولین جلسه طرح سیر مطالعاتی با حضور ۵ نفر از اعضا و کتابدار کتابخانه مدنی برگزار شد، که این نشست به دلیل استقبال خوب اعضا تاکنون پنج سال است که به صورت متوالی و منظم برگزار شده است.

 او با تصریح اینکه صد و چهلمین جلسه این نشست در ماه مبارک رمضان و با معرفی چهار کتاب برگزار شد، گفت: در این گردهمایی، سکینه دشتی عضو فعال نشست های سیرمطالعاتی کتاب «رمضان در فرهنگ مردم» نوشته احمد وکیلیان را معرفی کرد. «آداب و ادعیه ماه رمضان» نوشته ابن طاوس علی بن موسی به همت محبوبه دوست معرفی شد و جلسه با معرفی کتاب «خاطرات همفر» ترجمه محسن مویدی توسط جواد جمالی عضو قدیمی سیر مطالعاتی ادامه یافت.

خداوکیل افزود: شاهنامه خوانی از داستان رزم رستم و اسفندیار توسط رحمان جوانمرد پیر شاهنامه خوان و خواندن خاطره ای با عنوان «اولین باری که روزه گرفتم» توسط مریم هاشمی برنامه های دیگر جلسه بود.