شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵

با حضور فرماندار رباط کریم صورت گرفت؛

برگزاری اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم

انجمن رباط کریم

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم در سال ۹۷ با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان، علی نیکنام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران و دیگر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری شهرستان رباط کریم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران ؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم در سال ۹۷ با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان، علی نیکنام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران، شبنم میرزایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای انجمن با موضوع بررسی مشکلات موجود و مرتبط با کتابخانه های عمومی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری رباط کریم برگزار شد.

در ابتدای جلسه سید مهدی ساداتی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، از حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران و همچنین اعضای انجمن کتابخانه ها و سایر حاضرین در جلسه تشکر کرد و از مسئولین شهرستان درخواست کرد برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه در شهرستان نهایت همکاری را با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داشته باشند .

در ادامه علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران ضمن تبریک انتصاب سید مهدی ساداتی فرماندار جدید شهرستان از توجه و دغدغه وی به حوزه کتاب و کتابخوانی و کتابخانه های عمومی شهرستان تشکر کرد و گفت: انجمن ها یکی از ارکان های مهم نهاد کتابخانه های عمومی هستند که با برگزاری منظم این جلسات پویایی و اثربخشی بهتری در فعالیت های کتابخانه های عمومی خواهد داشت.

وی افزود: یکی از متغیرهای سرانه مطالعه میزان عضوگیری و مراجعه به کتابخانه ها است که با توجه به این موضوع می بایستی پیش بینی لازم در جهت اختصاص فضای مطالعاتی برای مردم خوب رباط کریم فراهم شود؛ هم اکنون در نصیر شهر ما کتابخانه نداریم و امیدواریم در جلسه امروز برای این شهر نیز تصمیم گیری شود.

در ادامه شبنم میرزایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم گزارشی از عملکرد کتابخانه ها در سال ۹۶ را به فرماندار و اعضای انجمن ارائه کرد.

گفتنی است ایجاد کتابخانه عمومی در نصیر شهر، احداث کتابخانه روستایی در ۱۴ روستای شهرستان و پرداخت معوقات شهرداری ها از مهمترین مصوبات این جلسه بود.