شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸

با حضور مدیر کل فرهنگی نهاد برگزار شد؛

اولین نشست هم اندیشی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان تهران

نخستین نشست جشنواره رضوی

با حضور مدیر کل فرهنگی نهاد کتابخانه های کشور اولین نشست هم اندیشی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان تهران به میزبانی کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) پاکدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، اولین نشست هم اندیشی هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی با حضور اسماعیل جانعلی پور مدیر کل فرهنگی نهاد، اکرم نادری معاون اداره کل کتابخانه های استان تهران، سعید مجیدی کارشناس فرهنگی ستاد مرکزی، کارشناسان اداره کل، روسای ادارات و کتابداران شهرستان های قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) شهرستان پاکدشت برگزار شد.

در ابتدای جلسه اکرم نادری معاون اداره کل با بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در استان گفت: اداره کل کتابخانه ها با ارسال اقلام تبلیغاتی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای تمام کتابخانه های عمومی استان بسترهای لازم جهت شروع این دوره از جشنواره را فراهم کرده که به امید خدا با همت مسولان و کتابداران عزیز شاهد حضور حداکثری عموم علاقمندان خواهیم بود.

به گفته نادری، برگزاری جلسات هم اندیشی جشنواره با حضور تمام مسئولان کتابخانه ها در استان، برگزاری جلسات مشترک با نهادها و دستگاه‌ها، بانک‌ها و سایر حوزه‌ها در سطح مدیران ارشد برای به جلب نظر، همکاری و مشارکت مادی آنها، توجه ویژه به ظرفیت عظیم مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برای برگزاری موفق و پرشور جشنواره، از مهم‌ترین اقداماتی است که از سوی اداره کل کتابخانه ها در حال اجراست.

وی افزود: در همین راستا نشست های هم اندیشی در چهار ناحیه شمال، شرق، غرب و جنوب استان با حضور روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ها برنامه ریزی شده که امروز شاهد اولین نشست با حضور چهار شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت هستیم.

سپس اسماعیل جانعلی‌پور ضمن تشکر از حضور روسای ادارات و مسولین کتابخانه ها؛ ارائه جزئیات هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و ایجاد فضای گفتگو در راستای برگزاری مثمرثمر هشتمین دوره جشنواره را از اهداف خود جهت برگزاری این جلسه عنوان کرد و گفت: امیدواریم با برگزاری اینگونه جلسات ضمن بررسی نقاط قوت و ضعف دوره های پیش شاهد رشد حداکثری مشارکت مردمی در این دوره باشیم.  

جانعلی پور در ادامه سخنانش به بیان گزارشی از میزان شرکت کنندگان در دو دوره قبل جشنواره رضوی پرداخت و گفت: وقتی آمار میزان مشارکت مردم در دوره قبل را در چهار شهرستان پاکدشت، پیشوا، ورامین و قرچک بررسی کردیم به نکته جالبی برخوردیم؛ آمار مردمی که در مسابقه شرکت کرده بودند بیش از اعضای کتابخانه ها بوده و این نشان از انجام تبلیغات خوب و برقراری ارتباط مفید شما کتابداران عزیز است.

وی افزود: امسال در سومین سال جشنواره کتابخوانی رضوی به بلوغی رسیده ایم که می توانیم تعداد بسیاری از مردم را به سوی کتابخوانی جذب کنیم؛ برای هر کتابخانه دو نسخه از هر کتاب ارسال شده؛ کتابهای بریل و نسخه گویا منابع مسابقه نیز تهیه شده است.