شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹

در دیدار فرمانده سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) با مدیر کل کتابخانه های عمومی مطرح شد؛

اجرای برنامه های فرهنگی مشترک در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی

دیدار فرمانده سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) با مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

در دیدار فرمانده سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) با مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی بر اجرای برنامه های فرهنگی مشترک در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در دیدار فرمانده سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) با مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی بر اجرای برنامه های فرهنگی مشترک در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید شد.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک انتصاب سرهنگ سید جواد کمالی به عنوان مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) با اشاره بر نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان کارکنان بسیجی کلیه ادارات و دستگاه ها، بر بهره مندی هر چه بیشتر از کتابخانه های عمومی در این راستا تاکید کرده و کتابخانه های عمومی را ظرفیت مناسبی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین بسیجیان دانست.  
وی بیان داشت: ظرفیت فرهنگی دو دستگاه فرصت مناسبی برای برگزاری برنامه های فرهنگی متعدد از جمله نشست های کتاب خوان مدیران فرهنگی و بسیجی، جلسات نقد کتاب و همچنین برنامه های مشترک فرهنگی فراهم کرده است.  
سبزیان همچنین ضمن اشاره به برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار امیدواری کرد: با همکاری بسیج ادارات شاهد مشارکت حداکثری کارمندان و کارکنان بسیجی و خانواده های آنها در این مسابقه کتابخوانی بزرگ و ملی باشیم.
سرهنگ سید جواد کمالی مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(ع) نیز آمادگی سازمان بسیج کارمندان استان را برای تعامل هر چه بیشتر با کتابخانه های عمومی و برگزاری برنامه های مشترک اعلام کرد و تعامل این دو دستگاه فرهنگی را مقدمه ای برای اقدامات فرهنگی شاخص در حوزه فرهنگی، به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی دانست.
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت مخاطبین کتابخانه های عمومی و معرفی نویسندگان و کتاب های شاخص حوزه بسیج  را جزو اقدامات مناسب در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب وخوانی برشمرد.
در ابتدای این دیدار احسان سیفی فرمانده پایگاه بسیج شهید غفرانی اداره کل کتابخانه های های عمومی خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این پایگاه در سال ۱۳۹۶ به فعالیت های شاخص این پایگاه از جمله برگزاری همایش گرامیداشت کتابداران ایثارگر و بسیجی، برگزاری حلقه های صالحین و انجام نشست های تخصصی کتاب خوان در حوزه بسیج با حضور نویسندگان بسیجی اشاره کرد.