شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳

با هدف ایجاد برنامه های فرهنگی مشترک در حوزه کتاب و کتابخوانی صورت گرفت؛

دیدار معاون و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با رییس حوزه هنری لرستان

دیدار حوزه هنری

رضا مختارپور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با همراهی جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان با محمد حسین امیدی پور رییس حوزه هنری لرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار که در سازمان حوزه هنری استان صورت گرفت، مختارپور از اهتمام رییس حوزه هنری استان در توجه به برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتاب خوانی تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که با ظرفیت فرهنگی که در دو طرف موجود است اقدامات خوبی در حوزه فرهنگ و هنر استان شکل بگیرد.

مختارپور بر آمادگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان جهت انجام برنامه های فرهنگی مشترک با سازمان حوزه هنری تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که این  نشست بتواند فصل نوینی در همکاری میان طرفین باشد.

محمد حسین امیدی پور رییس سازمان حوزه هنری استان نیز در این دیدار به تشریح برنامه های مختلف این سازمان در حوزه فرهنگ و هنر پرداخت و اظهار داشت: برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه باید در گام نخست بتوانیم  کودکان و نوجوانان را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم تا مطالعه برای آنها تبدیل به یک عادت شود.

وی افزود: مطالعه به ویژه در سنین پایه امری لازم و ضروری است و در همین راستا باید با همکاری سازمان های متولی امر همچون سازمان آموزش و پرورش و اداره کل کتابخانه های عمومی استان به گونه ای برنامه ریزی شود که فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان بیش از پیش گسترش و ارتقا داده شود.

امیدی پور کتاب را  فصل مشترک فعالیت های دو طرف در حوزه فرهنگی برشمرد و در خصوص انجام فعالیت های فرهنگی مشترک همچون برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، آیین رونمایی از کتاب و برگزاری مسابقات کتابخوانی مشترک با اداره کل کتابخانه های عمومی استان قول مساعد داد.

در ادامه جلسه پس از تبادل نظر و ارائه دیدگاه کارشناسان در چارچوب مسائل مطرح شده، مقرر شد تفاهم نامه همکاری مشترکی در خصوص انجام فعالیت های فرهنگی مشترک میان طرفین منعقد شود.