شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

فرماندار شهرستان بروجن در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی:

اعضا انجمن کتابخانه ها بازوی حمایتی کتابداران یرای ترویج فرهنگ کتابخوانی هستند

جلسه انجمن بروجن

فرماندار شهرستان بروجن در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجن ضمن تأکید بر لزوم تلاش بیش از پیش اعضا انجمن در تحقق اهداف کتابخانه ها، انجمن را  بازوی توانمند و حمایتی کتابداران جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجن و انجمن های تابعه روز دوشنبه ۷ خرداد ماه با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و به ریاست مسعود ملکی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجن در محل فرمانداری  با مشارکت کلیه اعضا انجمنهای کتابخانه های عمومی این شهرستان تشکیل شد.

در این جلسه فرماندار جدید شهرستان بروجن به اهمیت انجمن کتابخانه ها به عنوان بازویی توانمند جهت توسعه فرهنگ ارزشی کتابخوانی اشاره و عنوان کرد: امروزه کتاب و کتابخوانی از مهم ترین ضروریات جامعه است و وظیفه هریک از ماست تا در جهت تحقق این مهم تلاشی مضاعف داشته باشیم.

ملکی افزود: کتابداران در کتابخانه ها بر اساس رسالت خود تلاش می کنند تا زمینه لازم را جهت خدمات بهینه و جامعه ای آگاه و مردمی کتابخوان فراهم آورند، و ما هستیم که باید جهت تحقق این تلاش در کنار آنان قرار گیریم و مردم را به مسیر کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.


در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید شهرستان بروجن ، برنامه محور بودن اعضا انجمن را بسیار ارزشمند عنوان کرد و افزود: پیگیری اعضا جهت تحقق مصوبات انجمن و برنامه های کتابخانه ها دلگرمی کتابداران، پیشرفت روز افزون کتابخانه ها و حضور بیش از پیش مردم در کتابخانه ها را به دنبال دارد.

خلیل مقدم توسعه کیفی فعالیت ها و خدمات کتابخانه ها را مهم ترین برنامه سال جاری این اداره کل عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد با محور قرار دادن کیفی سازی کتابخانه ها شرایط را برای بهره گیری افراد از کتابخانه هایی با شرایط مطلوب فراهم آوریم.

در ادامه بخشداران و دیگر اعضا انجمن به ارائه نظرات و طرح مشکلات موجود در بخشهای تابعه خود پرداختند و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان به صورت کارشناسی به ارائه راهکار و پاسخ به ابهامات و سوالات موجود پرداختند.