چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷

فرماندار شهرستان قرچک:

کتاب و کتاب‌خوانی تنها راه توسعه افزایش سطح دانش عمومی است

انجمن کتابخانه قرچک

مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در سال ۹۷ کتاب و کتاب‌خوانی را تنها راه پیشرفت و توسعه افزایش سطح دانش عمومی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان قرچک در سال ۹۷به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار، بهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی و دیگر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان با بیان اینکه متأسفانه کتاب و کتاب‌خوانی آنگونه که شایسته است جایگاه خود را سطح جامعه پیدا نکرده و جهت بهبود این روند باید راهکارهایی عملی انجام داد گفت: از جمله این راهکارها، آشتی دادن خانواده‌ها با کتاب و قرار گرفتن کتاب در سبد کالای خانواده‌ها است که باید به‌صورت جدی پیگیری شود؛ باید کتاب را به هر شکلی که می‌توان در اختیار افراد قرارداد و راه‌های دسترسی به آن را تسهیل کرد.

فرماندار قرچک تأکید کرد: همه ارگان‌ها باید به کمک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیایند و از تمام ظرفیت خود در راستای ترویج امر مطالعه استفاده کنند.

وی گفت: کتاب و کتاب‌خوانی تنها راه پیشرفت و توسعه افزایش سطح دانش عمومی است که این  امر محقق نخواهد شد مگر با کتاب خوان کردن عموم مردم جامعه؛ اگر در کوچک‌ترین مسائل زندگی کتاب وارد شود شاهد رشد و بهبود وضعیت خواهیم بود.

مرسل پور خاطر نشان کرد: به جهت بررسی وضعیت کتاب و کتاب‌خوانی در سطح شهرستان، جلسات انجمن هر دو ماه یکبار مطابق با تقویم ارائه‌شده توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برگزار شود.

فرماندار قرچک دسترسی آسان معلولین به کتاب را امری ضروری عنوان کرد و گفت: به‌منظور سهولت دسترسی معلولین به منابع مطالعاتی، اداره کتابخانه‌ها با همکاری اداره بهزیستی تمهیداتی را جهت ارسال کتاب به درب منزل برای معلولین فراهم نمایند.

وی تأکید کرد: با همکاری اداره بهزیستی و اداره کتابخانه‌های عمومی به معتادانی که در منزل تحت مداوا هستند، کتاب ارائه و جهت تشویق آنان جوایزی برای مطالعه کتاب در نظر گرفته شود.

مرسل پور در پایان این جلسه به نقش کتابخانه های عمومی در پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ایجاد دوستی هر چه بیشتر این قشر با کتاب اشاره کرد و خواستار اهتمام هر چه بیشتر آموزش‌وپرورش شهرستان به منظور برنامه‌ریزی‌های لازم جهت بازدید هر مدرسه از کتابخانه با هدف تشویق هرچه بیشتر دانش آموزان به امر مطالعه شد.