چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش هیر عنوان شد؛

اجرای بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی هیر

انجمن هیر

رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل از برگزاری بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی در سال ۹۶ در کتابخانه های عمومی هیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش هیر در بخشداری هیر برگزار شد. امین علامتی، رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های کتابخانه‌های عمومی استان، اظهار داشت: در سال گذشته کتابخانه‌های بخش هیر علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه‌ای بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی اجرا کردند که این برنامه‌ها نقش قابل‌توجهی در ترغیب قشرهای مختلف به‌ویژه دانش آموزان و مادران خانه‌دار به کتاب و کتاب‌خوانی داشته است. علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی، در راستای شاداب سازی محیط کتابخانه‌ها نیز اقدامات قابل‌توجهی در خصوص تجهیز و ایجاد بخش‌های کودک صورت گرفته است. همچنین بیش از ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به محوطه‌سازی کتابخانه شهید رجائی هیر تخصیص یافت.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی «باهم بخوانیم» در کتابخانه‌های شهید رجائی هیر و پانزده خرداد آراللو، افزود: برای اجرای این طرح ۳ باب از کتابخانه‌های عمومی استان به‌صورت آزمایشی انتخاب شده بود که ۲ کتابخانه در بخش هیر قرار داشت.

در ادامه این جلسه عظیم عبدلی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردبیل اظهار داشت: ۲۱ باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در شهرستان اردبیل فعالیت می‌کند که از این تعداد ۳ باب در بخش هیر قرار دارد. ۸ باب از این کتابخانه‌ها با مشارکت مؤسسات و نهادهای خصوصی و دولتی راه‌اندازی شده و اداره کل کتابخانه‌های عمومی در تأمین منابع مکتوب، نشریات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای و خدمات فنی این کتابخانه‌ها مشارکت می‌کنند. همچنین ۱۳ باب از این کتابخانه‌ها زیر نظر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اداره می شوند و با پراکندگی جغرافیایی مناسب در نقاط روستایی و شهری به ارائه خدمات کتابخانه‌ای و فرهنگی می‌پردازند.