شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵

مسئول کتابخانه عمومی کودکان باران رشت بیان کرد؛

کتابخانه عمومی کودکان باران مکانی برای آموختن

کتابخانه باران رشت - کراپ‌شده

مسئول کتابخانه عمومی کودکان باران رشت از برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه کودکان عضو این کتابخانه در سومین ماه فصل بهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان، مهین اسدپور، مسئول کتابخانه عمومی کودکان باران رشت، یکی از مهم‌ترین اهداف این کتابخانه را استفاده از روش‌های خلاقانه برای ایجاد انگیزه یادگیری در کودکان دانست و گفت: استقبال خوب کودکان و والدین آن‌ها از فعالیت‌های کتابخانه و نیز افزایش میزان عضویت در کتابخانه طی ماه‌های اخیر نشان‌دهنده موفقیت برنامه‌های این کتابخانه است.

مسئول کتابخانه عمومی کودکان باران همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان با اجرای برنامه‌های مدون هفتگی را از دیگر اقدامات این کتابخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: کتابداران توانمند کتابخانه عمومی کودکان باران رشت در هفته‌های اخیر با برگزاری برنامه قصه‌خوانی و شاهنامه‌خوانی با استقبال بسیار خوب اعضای کودک و والدین آن‌ها مواجه شدند. اجرای نمایش عروسکی و محفل حافظ خوانی از دیگر فعالیت‌های این کتابخانه است. در این برنامه‌ها، کودکان با اجرای شعر و نمایش عروسکی قوه تفکر خود را تقویت می‌کنند.

وی در پایان از برگزاری کلاس‌های ادبیات گیلکی، کارگاه آموزشی خوشنویسی و نقاشی، خلاقیت، استعدادهای  ذهنی و کاردستی و کارگاه آموزشی اوریگامی از ابتدای فصل تابستان در این کتابخانه خبر داد و از کودکان علاقه‌مند به کتاب و کتاب‌خوانی برای حضور دعوت کرد.

گفتنی است، کتابخانه عمومی کودکان باران رشت واقع در میدان زرجوب و محله امین ضرب، همه‌روزه با برگزاری برنامه‌هایی ویژه اوقاتی خوش برای کودکان می‌آفریند.