دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵

خیرین کتابخانه ساز فارس چراغ حمایت از جشنواره رضوی را روشن کردند؛

اجرایی شدن ۷۰ درصد از مصوبات انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس در سال گذشته

انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس

نخستین جلسه هیئت مدیره انجمن کتابخانه ساز استان فارس در سال جاری، با موضوع بررسی مصوبات این انجمن در سال گذشته و هماهنگی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری با بیان اینکه جلسات هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز در سال گذشته به صورت منظم برگزار شده است، عنوان کرد: این انجمن در سال ۹۶، هفت نشست را برگزار کرد که حاصل آن ۴۵ مصوبه در حوزه بهبود وضعیت کتابخانه ها و کتابخوانی بوده است.

او افزود: خوشبختانه در سال گذشته ۳۲ مصوبه این انجمن که ۷۱درصد از مصوبات بوده است، اجرایی شده است و انجمن گام های مهمی را در راستای ارتقای وضعیت کتابخانه های عمومی استان فارس برداشته است. این در حالی است که دیگر مصوبات اجرا نشده سال گذشته، نیز در دست اقدام است که مهم ترین آن راه اندازی مجدد «کارگروه تأمین منابع کتابخانه های عمومی» است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با تصریح اینکه تعیین زمین کتابخانه مرکزی شیراز و بازسازی کتابخانه شهید دستغیب دو اولویت کاری انجمن خیرین در سال گذشته بود که همچنان پیگیری می شود، افزود: بازسازی کتابخانه عمومی دستغیب با همت انجمن خیرین و شورای بازسازی کتابخانه دستغیب از سال گذشته آغاز شده است.

منوچهری در ادامه این نشست با اشاره به آغاز هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور و تصریح اینکه همکاری خیرین و دستگاه های استان در هفتمین دوره این جشنواره، دستاوردهای خوبی را برای استان رقم زد، خاطر نشان کرد: این جشنواره به منظور ترویج فرهنگ رضوی و تلاش برای افزایش سرانه مطالعه برگزار شده است. در این دوره نیز برای باشکوه تر شدن جشنواره به حمایت انجمن خیرین نیازمندیم.

او به شرکت بیش از ۳۸ هزار نفر از مردم فارس در جشنواره رضوی سال گذشته اشاره و عنوان کرد: در تلاشیم که امسال با برنامه ریزی گسترده و جذب همکاری از دستگاه های استانی افراد بیشتری را به شرکت در این رقابت ملی دعوت کنیم.

در ادامه این دیدار اعضای هئیت مدیره انجمن خیرین  کتابخانه ساز استان فارس ضمن اعلام حمایت خود از جشنواره کتابخوای رضوی، مبلغ ۴۰میلیون ریال را به این رویداد بزرگ ملی اختصاص دادند.

پیگیری دیدار اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز با شهردار و اعضای شورای شهر شیراز و نمایندگان مجلس به منظور تعیین تکلیف زمین کتابخانه مرکزی، ایجاد دفتر انجمن خیرین و اطلاع رسانی فعالیت های این انجمن و پیگیری های بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب نیز از دیگر مواردی بود که هیئت مدیره این انجمن در دستور کار خود قرار داد.