چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

با حضور سرپرست فرمانداری گیلانغرب؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گیلانغرب برگزار شد

انجمن گیلانغرب

نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گیلانغرب در سال ۹۷ با حضور سرپرست فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گیلانغرب در سال ۹۷ با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ کورش محمودیان، سرپرست فرمانداری گیلانغرب و سایر اعضای انجمن ۶ خردادماه در فرمانداری گیلانغرب برگزار شد.

کورش محمودیان، سرپرست فرمانداری گیلانغرب در این جلسه گفت: از دیرباز کتاب با فرهنگ ما اجین بوده و هست؛ لذا نیاز است مسئولین شهرستان خود پیگیر امور کتابخانه‌های عمومی باشند تا سریع‌تر به اهداف دست پیدا کنیم. سرانه منابع کتابخانه‌ای در شهرستان از آمار قابل قبولی برخوردار است اما نیاز است با برنامه‌ریزی درست گام‌های خوبی برای جذب و تشویق مردم به حضور در کتابخانه‌های عمومی برداریم.

وی افزود: ما می‌توانیم در جهت ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در شهرستان از ظرفیت خیرین شهرستان بیش‌ازپیش استفاده کنیم؛ همچنین شایسته است آموزش‌وپرورش در برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای و بازدید دانش آموزان از کتابخانه‌های عمومی همکاری کنند؛ علاوه بر این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و کانون پرورش فکری نیز با برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، مسابقات کتاب‌خوانی، تبلیغات درون‌شهری و برگزاری کلاس‌های هدفمند اوقات فراغت برای اقشار مختلف جامعه می‌توانند در ترویج فرهنگ مطالعه مشارکت کنند.

حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، بیان کرد: کار فرهنگی، فرایندی پیچیده و زمان‌بر است و لازم است برای رفع کاستی‌های موجود در این زمینه دست‌به‌دست هم دهیم.

خونسار در ادامه گفت: سال گذشته کتابخانه‌های عمومی برنامه‌های مطلوبی با هدف جذب مخاطب برگزار کردند؛ مهم‌ترین آن طرح کتابخانه گردی در ۱۷ اسفند، سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بود؛ در این روز مدیران استانی و شهرستانی و مردم با حضور در کتابخانه‌های عمومی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف، با فعالیت‌های این نهاد فرهنگی آشنا شدند و همچنین به‌صورت رایگان به عضویت کتابخانه‌های عمومی استان درآمدند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با اشاره به نقش و تأثیر نویسندگان بومی در معرفی استان و همچنین ارتقای سطح فرهنگی جامعه خاطرنشان کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی در سال ۹۶ پس از ۱۰ سال به خرید عمده از تألیفات نویسندگان بومی استان جهت استفاده در کتابخانه‌های عمومی اقدام کرد.

در ادامه مرجان باقری، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان گیلانغرب به ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان پرداخت. در پایان نیز حاضرین به بیان پیشنهادهایی برای پیشبرد اهداف انجمن پرداختند.