دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

دیدار رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان

رئیس نمایندگان مجلس خراسان شمالی

دیدار رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، علی قربانی، نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و رازو جرگلان در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل و دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی را ضرورتی ملی دانست و اظهار داشت: دانایی، محور پیشرفت و توسعه و کتاب و مطالعه پایه و اساس دانایی است. کشورهای پیشرفته جهان با اتکا به داشته‌های فرهنگی خویش که همه برخاسته از گنجینه کتاب است، به نقش و ارزش کتاب اهمیت فراوان داده و مردم را  با زیور علم و معرفت آشنا کرده و به مدد آن تربیت و پرورش فکری می‌دهند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی افزود: توسعه  فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، توجه به کتابخانه‌ها و گسترش آن در سراسر کشور و زمینه‌سازی برای ایجاد شرایط مطالعه و تحقیق، ایجاد نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های کتاب، مسابقات کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه، از نیازمندی‌های زمان ماست که باید به آن پرداخته شود. بلوغ فرهنگی جامعه در گرو گسترش فرهنگ کتابخوانی است و نمایندگان ملت آمادگی دارند تا از هر اقدام و برنامه‌ای در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی حمایت کنند.

قربانی خاطرنشان کرد:  برای گسترش فرهنگ کتابخوانی نمایندگان مجلس می‌توانند از طریق قانون‌گذاری در رفع مسائل و مشکلات پیش رو با حمایت و تخصیص اعتبارات کافی در  پیش‌بینی برنامه‌وبودجه کشور سهم عمده‌ای داشته باشند؛ تصویب ضمانت اجرایی برای ماده ۶۴ قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور در صحن علنی مجلس در راستای همین حمایت‌ها بود.

قربانی ضمن تقدیر از  تلاش مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و کتابداران خراسان شمالی برای برگزاری شایسته جشنواره کتابخوانی رضوی در سال‌های گذشته، اظهار داشت: با امید به خدا و به برکت علی بن موسی‌الرضا (ع) امسال نیز شاهد درخشش استان در هشتمین دوره این جشنواره خواهیم بود؛ توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و سیره رضوی به‌یقین در توسعه و پیشرفت پایدار کشور بسیار مؤثر است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اقدامات سال‌های اخیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را تحسین‌برانگیز دانست.