دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱

مسئول کتابخانه عمومی ثامن‌الائمه(ع) اکنلو کبودراهنگ بیان کرد؛

ثبت لحظه‌هایی ماندگار با اجرای طرح «باهم بخوانیم»

با هم بخوانیم در همدان

مسئول کتابخانه عمومی ثامن‌الائمه (ع) اجرای طرح «باهم بخوانیم» را زمینه‌ساز ثبت لحظه‌هایی ماندگار در حافظه این کتابخانه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، مصطفی زارعی، مسئول کتابخانه عمومی ثامن‌الائمه (علیه‌السلام) از برگزاری اختتامیه طرح «باهم بخوانیم» خبر داد و گفت: در راستای ترویج خواندن در بین کودکان و نوجوانان، طرح «باهم بخوانیم» از بهمن‌ماه سال ۹۶ به مدت سه ماه و به‌صورت دو جلسه در هفته برگزار شد. طرح ملی «باهم بخوانیم» سیر مطالعاتی منسجمی با ارائه ۲۰ عنوان کتاب برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال با رویکرد سبک زندگی اسلامی ایرانی بود.

زارعی با اشاره به محرومیت اقتصادی و فرهنگی روستای اکنلو شهر شیرین سو کبودراهنگ، بیان کرد: این منطقه به لحاظ وضعیت اقتصادی در سطح ضعیفی قرار دارد و متأسفانه از کمترین امکانات فرهنگی برخوردار است. با توجه به ظرفیت بالای روستای اکنلو برای اجرای امور فرهنگی، به برگزاری برنامه‌های بلندخوانی، جمع‌خوانی و مطالعه فردی به‌تناسب هر کتاب اقدام کردیم. بچه‌های روستای اکنلو، نسبت به بچه‌های مناطق برخوردار، شور و اشتیاق بیش‌تری برای کتاب‌خوانی دارند؛ چراکه هنوز درگیر سایر سرگرمی‌ها و کلاس‌های فشرده آموزشی رایج در مناطق برخوردار نشده‌اند؛ با این زمینه برگزاری برنامه‌های فرهنگی طرح «باهم بخوانیم» در این کتابخانه با استقبال خوب کودکان و نوجوانان همراه شد.

زارعی خاطرنشان کرد: در هر یک از برنامه‌های اجراشده و برای مطالعه هر کتاب سازوکارهایی برای رقابتی‌ کردن، افزایش جذابیت و پویایی در نظر گرفته شد.

وی افزود: خاطره گویی و آموزش شیوه‌های بیان داستان، از دیگر اهداف طرح «باهم بخوانیم» بود که در کنار دیگر برنامه‌های جانبی نظیر نشست‌های کتاب‌خوان، آموزش روخوانی قرآن کریم و قصه‌گویی، نقش مؤثری در شکوفایی بعد اجتماعی شخصیت شرکت‌کنندگان و افزایش روحیه کار تیمی در بین کودکان داشت.