دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰

با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی طالقان برگزار شد

جلسه انجمن طالقان

نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان در سال ۹۷ با محوریت هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز، نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طالقان در سال ۹۷، با حضور فرماندار شهرستان و سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در سالن فرمانداری برگزار شد.

سعید برزگری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه با اشاره به نقش و جایگاه کتاب در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه گفت: شهرستان طالقان با داشتن چهره‌های بزرگ فرهنگی و تأثیرگذار در تاریخ معاصر نباید فاقد کتابخانه عمومی باشد. فرهنگ و کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان مراکزی فرهنگی، در سعادت جامعه و توفیق برنامه‌ریزی‌های فرهنگی نقش بسزایی دارد.

جواد صادقلو، فرماندار شهرستان طالقان ضمن تقدیر از حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌ها در این جلسه گفت: باید تمامی موانع موجود در راه ساختن کتابخانه هر چه زودتر رفع شود. شایسته است دهیاری‌های طالقان با همکاری دیگر ارگان‌ها و سازمان‌ها برای ساخت و راه‌اندازی کتابخانه‌های روستایی همت کنند. ساخت کتابخانه روستایی علاوه بر تمامی مزایای فرهنگی و اقتصادی، اشتغال‌زایی برای روستاها را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، خواستار تلاش اعضای انجمن برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی جشنواره به‌منظور جلب مشارکت دانش آموزان و خانواده‌ها شد.

فرماندار طالقان همچنین خواستار استفاده از ظرفیت خیرین برای تأسیس کتابخانه عمومی در این شهر شد.