دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴

با حضور بانوان بسیجی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛

جلسه حلقه صالحین با موضوع «تحکیم بنیان خانواده» برگزار شد

بسیج

پایگاه بسیج امام خامنه‌ای مدظله‌العالی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان نشستی با موضوع «تحکیم بنیان خانواده» برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، پایگاه بسیج امام خامنه‌ای مدظله‌العالی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان نشستی با موضوع «تحکیم بنیان خانواده» برگزار کرد.

در این نشست زینب جلال کمالی، مشاور مذهبی خانواده اظهار داشت: خانواده به‌عنوان مهم‌ترین کانون بشری، عنصر اساسی در تشکیل، پیشرفت و موفقیت یک جامعه و ملت است؛ سعادت هر جامعه‌ای منوط به نیک بختی خانواده‌های آن جامعه است. خانواده اولین پایگاه بسترساز رشد جسمی، روانی و اجتماعی هر فرد در جامعه  است؛ خانواده‌هایی که به حقوق و مسئولیت‌ها جاهل یا بی‌اعتنا باشند زمینه‌ساز آسیب‌های گوناگون اجتماعی و روانی از قبیل خشونت، اعتیاد، فرار و رفتارهای نابهنجار بوده و درنتیجه تربیت نسل آینده دچار بحران خواهد شد.

وی افزود: دین اسلام رعایت ارزش‌های اخلاقی در محیط خانواده و داشتن رابطه صمیمی و تربیت فرزندان صالح را از عبادات و هرگونه بدرفتاری و ضایع کردن حقوق خانواده را موجب دوری از رحمت الهی می‌داند. قوام و دوام هر جامعه وابسته به استحکام خانواده‌هاست و آگاهی از دستورات تربیتی اسلام و پایبندی به اخلاق حسنه در محیط خانواده مهم‌ترین قدم در رسیدن به این اهداف مقدس  است؛ نیازهای معنوی و عاطفی یکی از مؤلفه‌های مهم در حفظ بنیان خانواده  است.

کمالی تصریح کرد: حفظ کیان خانواده به‌عنوان هسته اولیه اجتماع یک ضرورت و ارتباط کلامی مؤثر مهم‌ترین مهارت کلیدی در تحکیم بنیان خانواده است.