دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲

هم‌زمان با سوم خردادماه؛

ویژه‌برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر در کتابخانه‌های استان مرکزی برگزار شد

کتابخوان مهاجران

ویژه‌برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر در کتابخانه‌های عمومی حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مرکزی، ویژه‌برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر در کتابخانه‌های عمومی حضرت زهرا (س) شهر مهاجران و امام خمینی (ره) روستای گرکان شهرستان آشتیان برگزار شد.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه حضرت زهرا (س) مهاجران

نشست کتاب‌خوان با موضوع آزادسازی خرمشهر با حضور جمعی از بانوان در کتابخانه عمومی حضرت زهرا (س) شهر مهاجران برگزار شد. «جنایت‌های ما در خرمشهر» نوشته محمد نبی ابراهیمی؛ «در چند قدمی خرمشهر» نوشته حجت‌الله ایزدی؛ «خرمشهر در آتش» نوشته رضا صبری؛ «یک‌لقمه آسفالت» نوشته غلامرضا قائنی ثانی؛ «صبح خرمشهر» نوشته مریم عرفانیان و «اولین مسافر خرمشهر» نوشته مرتضی مساح از آثار معرفی شده در این نشست بود.

جمع‌خوانی کتاب «فاتحان خرمشهر» در کتابخانه امام خمینی (ره) روستای گرکان

به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و با هدف تجدید خاطره و مطالعه آثار دفاع مقدس، کتاب «۵۲۰ روز بعد همان نقطه» روایت امیر سرتیپ مسعود بختیاری از سری کتاب‌های «فاتحان خرمشهر» با حضور بانوان در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) روستای گرکان شهرستان آشتیان جمع خوانی شد.

در بخشی از این کتاب آمده است: «روز سوم خرداد یک روز سرنوشت‌ساز در تاریخ نظامی و ملی ماست. با آزادی خرمشهر حداقل خواست صدام حسین از حمله به ایران که گرفتن ساحل شمالی اروند بود برای اینکه بتواند ادعای حاکمیت خودش را بر اروند ثابت کند، برای همیشه تاریخ نقش بر آب شد.»