دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱

به‌منظور رفع نیازهای اطلاعاتی کاربران؛

کتابخانه مرکزی ایلام به کافی‌نت مجهز شد

کافی نت

کتابخانه مرکزی استان ایلام به‌منظور رفع نیازهای اطلاعاتی کاربران به کافی‌نت و میز جستجوی منابع مجهز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام، بشاره صیفی، سرپرست کتابخانه مرکزی ایلام از راه‌اندازی کافی‌نت و میزهای جستجوی منابع در این کتابخانه خبر داد و گفت: در عصر ارتباطات و اطلاعات، کاربرد فناوری اطلاعات با سرعت فزاینده‌ای در حال گسترش است و تمامی ابعاد زندگی فرد، جامعه و سازمان‌ها را به شکل‌های مختلف دچار دگرگونی کرده است. کتابخانه‌های عمومی نیز همپای دیگر ارگان‌های فرهنگی به‌عنوان یکی از تجلی‌گاه‌های عمده فناوری‌های جدید ارتباطی و اطلاعاتی عمل می‌کنند.

صیفی تأکید کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از اعضای کتابخانه از فضای مجازی برای مطالعه کتب استفاده می‌کنند، لذا تأمین نیاز این افراد و راه‌اندازی کافی‌نت ضروری بود. به همین منظور تعداد ۱۰ دستگاه کامپیوتر برای کافی‌نت و جستجوی منابع اختصاص داده شد؛ از این تعداد ۲ دستگاه به جستجوی منابع و ۸ دستگاه به کافی‌نت و اینترنت اختصاص داده شده است.

وی در خاتمه پاسخگویی و رفع نیازهای اطلاعاتی جامعه به‌ویژه نسل جوان را از اولویت‌های دستگاه‌های فرهنگی دانست و تصریح کرد: توسعه فضای مجازی باعث رونق روزافزون فضاهای مطالعاتی مجازی و جذب دانش آموزان و دانشجویان به کتابخانه‌ها خواهد شد.