دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛

نشست حلقه صالحین برگزار شد

نماز

نشست حلقه صالحین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با حضور مشاور استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نشست حلقه صالحین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا شمس‌الدین، مشاور استاندار سمنان و رئیس ستاد اقامه نماز برگزار شد.

حجت‌الاسلام شمس‌الدیندر این نشست با تأکید بر لزوم تربیت صحیح فرزندان، اظهار داشت: مباحث دینی و مذهبی در تربیت صحیح فرزندان و استحکام خانواده حائز اهمیت است و در این خصوص می‌توان از راهنمایی مشاوران مذهبی استفاده کرد. رعایت مسائل مذهبی و دینی در آرامش روحی و روانی تأثیرگذار است. یکی از موضوعات مهم و انسان‌ساز، فرهنگ اقامه نماز است. دعوت به نماز و تشویق و ترغیب یکدیگر در این زمینه یکی از راه‌های همگانی شدن این فریضه الهی است.

وی اداره کتابخانه‌ها را مکانی  تمام فرهنگی دانست و گفت: مطالعه باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. راه‌اندازی بخش تخصصی نماز، به دلیل اهمیت این فریضه عبادی در سطح کتابخانه‌های استان می‌تواند گامی مؤثر در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی باشد. مطالعه کتاب‌هایی با موضوع نماز به‌مثابه یک ضرورت، نهادینه نشده و باید در رفع این نقص، اهتمام بیشتری داشته باشیم.

رئیس ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: با تقویت بنیادین جامعه، ‌توانیم در برابر تهدیدات دشمنان ایستادگی کنیم؛ یکی از راه‌های تقویت جامعه، ترویج فرهنگ نماز و سبک زندگی دینی در سایه شعائر الهی است.