دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷

با هدف برنامه‌ریزی فعالیت‌های ماه مبارک رمضان؛

جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان برگزار شد

اولین جلسه امر به معروف

نخستین جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با هدف برنامه‌ریزی فعالیت‌های ماه مبارک رمضان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، نخستین جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور تمامی اعضا در این اداره برگزار شد.

در این نشست منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل با بیان لزوم استفاده از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان مراکز فرهنگی و کتابداران به‌عنوان مشاوران امین می‌توانند بالاترین اثرگذاری را برای بهترین معروف یعنی، علم‌آموزی و دانش‌اندوزی داشته باشند. این مهم با اجرای برنامه‌های کتاب محور امکان‌پذیر است.

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل با تأکید بر لزوم اجرای کامل بخشنامه‌ها و قوانین  شورای امربه‌معروف، گفت: اجرای فعالیت‌های مرتبط با قوانین شورای امربه‌معروف باعث جلوگیری از مشکلات اجتماعی، فسادهای اداری، ایجاد پیوندهای فرهنگی و سالم‌سازی سیستم‌های اداری می‌شود؛ با تشکیل این ستاد بر اساس رویکردهای سال ۹۷ فعالیت‌های فرهنگی متناسبی در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های اظهار داشت: مشکلات عمده در سازمان‌های اداری و تغیر رفتار کارکنان در برخی موارد رابطه مستقیمی با عدم انجام فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر دارد؛ بنابراین مهم است که همکاران نسبت به راهنمایی یکدیگر اهتمام داشته باشند.

وی اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای ایجاد فضایی معنوی و بهره‌مندی از امکانات موجود در سازمان برای اجرای برنامه‌هایی با محتوای دینی ازجمله سیاست‌های است که در دستور کار قرار گرفته است.

گفتنی است،‌ تشکیل منظم جلسات به‌صورت ماهانه، برگزاری نماز جماعت، معرفی روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها به‌عنوان یاوران ستاد، ارسال بخشنامه خرید کالای ایرانی، برگزاری نمایشگاه کتاب در اداره کل، برگزاری مسابقه کتابخوانی بخشی از مصوبات این نشست بود.

همچنین برگزاری بیش از ۱۵۰ برنامه در سطح کتابخانه‌های عمومی و ۱۰ سخنرانی، ۲ محفل انس با قرآن، مداحی، برگزاری نماز جماعت و نیز مسابقات در سطح ستاد از جمله طرح های مورد اشاره در این جلسه بود.