شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛

مشکلات کتابخانه‌های عمومی بخش بسطام بررسی شد

جشنواره

مشکلات کتابخانه‌های عمومی بخش بسطام با حضور مدیرکل، معاون و رئیس‌امور کتابخانه‌های‌عمومی استان سمنان و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نورعلی غلامحسین نیا سماکوش در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های عمومی بخش با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه به یک عزم همگانی نیاز دارد گفت: کتابداران باید فضای کتابخانه‌ها را برای جذب مخاطبان آماده کنند.

وی با اشاره به این که خوشبختانه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی سطح استان در حال برگزاری است از کتابداران خواست برای هرچه باشکوه تر برگزارشدن این برنامه‌ها تلاش کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این که در آستانه برگزاری هشتمین جشنواره رضوی هستیم افزود: کتابداران باید در اطلاع رسانی این جشنواره به مخاطبان تلاش کنند.

سماکوش با بیان اینکه سعی شده تا حتی الامکان مشکلات کتابداران و کتابخانه‌ها را در دور اول بازدید گروه همیاری که عنوان شده بود رفع کنیم بیان داشت: تجهیز کتابخانه‌ها به صورت سخت افزاری و نرم افزاری و بررسی مشکلات عمرانی از جمله فعالیت‌های انجام شده توسط این اداره کل در سال گذشته بود.

گفتنی است مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از کتابخانه‌های عمومی بایزید بسطامی، شیخ مفیدمجن، امام صادق (ع) میقان، شهید شریعتی قلعه نو، استاد میرباقری کلاته‌خیج و مهر شاهرود بازدید و با کتابداران گفتگو کرد.